Vairs nepieļaus pārrāvumus invaliditātes pensijas saņemšanā; Saeima pieņem grozījumus likumā

1 komentārs
Vairs nepieļaus pārrāvumus invaliditātes pensijas saņemšanā; Saeima pieņem grozījumus likumā
FOTO: LETA ()

Saeima ceturtdien, 13. oktobrī, kā steidzamus pieņēma grozījumus Invaliditātes likumā. Šie grozījumi paredz novērst situācijas, kad novēloti veiktas invaliditātes ekspertīzes dēļ rodas pārrāvumi invaliditātes pensijas saņemšanā.

Likuma izmaiņas paredz, ka tagad iepriekš piešķirtais invaliditātes statuss varēs tik pagarināts uz laiku līdz sešiem mēnešiem, bet ne ilgāk kā līdz brīdim, kad tiks izdots jauns administratīvais akts konkrētās personas lietai. Šāda iespēja ir paredzēta gadījumos, kad ārstu komisija nespēj likumā noteiktajā viena mēneša termiņā izskatīt invaliditātes statusu un tādēļ apdraudēta invaliditātes pagarināšana. Šī ir pagaidu kārtība un būs spēkā līdz 2018. gada beigām.

Šādas izmaiņas likumā bija nepieciešamas, jo invaliditātes ekspertīžu skaits palielinās, bet ārstu skaits, kas veic ekspertīzes, samazinājies. Ne vienmēr visus lēmumus par invaliditātes pagarināšanu var pieņemt paredzētajā mēnesī, bet bez šāda lēmuma Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra nav tiesīga izmaksāt invaliditātes pensiju. Tā rezultātā rodas nepieļaujama situācija, jo cilvēks savu pensiju saņem novēloti par vairākiem mēnešiem.

Personai, lēmuma gaidīšanas periodā, nebija tiesību uz invaliditātes pensiju un citiem atbalsta pasākumiem cilvēkiem ar invaliditāti. Tagad tas tiks novērsts un pārrāvumiem nevajadzētu vairs būt.

TOP komentāri

  • SO.
    +2 +2 0

    SO.

    Iesaku reformu-likvidēt(konsolidēt) visus kantorus pa vidu, atstāt medijus un dažas ministrijas.Kamēr televizija nesāk runāt,tāpat nekas nenotiek.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl