Vairākus gadus par desas zādzību turpinās tiesvedība pret bezpajumtnieci

10 komentāri

Pamatīgs farss turpinās krimināllietā, kur par sešu desas luņķu nozagšanu tiek tiesāta kāda bezpajumtniece. Tā kā ne uz vienu no tiesas sēdēm sieviete līdz šim nav ieradusies, tiesa pirmdien, 23. janvārī, nolēma piemērot viņai apcietinājumu un viņa tiks izsludināta meklēšanā.

Prokuratūra apsūdzību uztur, jo uzskata, ka par zagšanu cilvēkam jāsaņem sods. Bezpajumtnieces advokāts tikmēr norāda uz bardaku tiesu sistēmā, kādēļ pāris desas gabalu dēļ tiek tērēti milzīgi resursi garai un neproduktīvai tiesvedībai.

Zādzību bezpajumtniece vārdā Vivita Piterāne pastrādāja pirms vairākiem gadiem vienā no “Rimi” lielveikaliem. Zādzība tika uzreiz pamanīta, un visi seši desas luņķi neskarti tika atdoti veikalam atpakaļ, un “Rimi” par notikušo prasību tiesā necēla. Tomēr pret sievieti tika sākts kriminālprocess.

Pirmdien, 23. janvārī, notika jau piektā tiesas sēde, uz kuru apsūdzētā kārtējo reizi nebija ieradusies. Lai viņu piespiestu ierasties, prokurors lūdza tiesu viņai piemērot apcietinājumu, kam gan iebilda advokāts. Tomēr tiesnese prokurora lūgumu apmierināja, un Vivita Piterāne tiks apcietināta. Advokāts gan šo lēmumu, iespējams, pārsūdzēs, vienlaikus kritizējot policiju un prokuratūru par lieku tiesu sistēmas noslogošanu, kam gan nepiekrīt prokurors.

Savukārt par to, ka desmitiem maznozīmīgu zādzību lietas tiek gadiem ilgi muļļātas, tiek runāts jau sen, tomēr likumdošanas izmaiņas, kā šīs tiesvedības paātrināt, joprojām nav pieņemtas.

Plānots, ka nozagto desu lietas skatīšana atsāksies, kolīdz policija atradīs apsūdzēto. Maksimālais sods, kas viņai draud, ir gads cietumā vai piespiedu darbs.

10 komentāri