Vairāku sabiedriskā transporta reisu pasažierus mudina novērot veselības stāvokli, jo tajos braukuši ar Covid-19 inficētie

0 Komentāru
Vairāku sabiedriskā transporta reisu pasažierus mudina novērot veselības stāvokli, jo tajos braukuši ar Covid-19 inficētie

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka vairāki pasažieri, kuriem apstiprināta Covid-19 infekcija 4., 7. un 9.aprīlī izmantojuši sabiedrisko transportu starp Rīgu, Sloku, Bulduriem, Ugāli un Ventspili, aģentūru LETA informēja SPKC Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

Arāja informēja, ka 7.aprīlī pasažieris, kurš inficējies ar Covid-19 vīrusu, braucis ar vilcienu Tukums 2-Rīga plkst.5.10 no Slokas stacijas līdz Rīgai, un atpakaļ ar vilcienu Rīga-Sloka plkst.15.30 no Rīgas līdz Bulduriem, abos virzienos sēdējis pēdējā vagonā. Tālāk viņš braucis ar Jūrmalas pilsētas autobusu Nr.4, plkst.16.06 no Bulduriem līdz Slokas stacijai.

Savukārt 4.aprīlī pasažieris, kurš inficējies ar Covid-19 vīrusu, braucis ar autobusu Rīga-Ventspils plkst.12.20 no Ugāles uz Ventspili un 9.aprīlī atpakaļ ar autobusu Ventspils-Rīga plkst.15 no Ventspils līdz Ugālei.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajos datumos šajos maršrutos ar sabiedrisko transportu, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti Covid-19 infekcijai raksturīgi simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, iedzīvotājs varēs savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

0 Komentāru