Par diodēm lukturos vairākiem auto policijas reidā atņem tehnisko apskati

2 komentāri
Par diodēm lukturos vairākiem auto policijas reidā atņem tehnisko apskati
CEĻU SATIKSMES DROŠĪBAS DIREKCIJA

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) sadarbībā ar Valsts policiju (VP) uz autoceļiem Latvijā īstenoto transportlīdzekļu tehniskās apskates reidu rezultātā Rīgā vairākām automašīnām galvaspilsētā anulēta tehniskā apskate par neatļautu diožu (LED) spuldžu uzstādīšanu tām nepiemērotos lukturos, liecina CSDD publiskotā informācija.

Šonedēļ, 18. augustā, CSDD publiskojusi informāciju par veikto nesenāko tehnisko kontroli uz ceļa Rīgā sadarbībā ar Valsts policiju, kuras rezultātā vairāku vieglo auto saimniekiem nāksies novērst tehniskos defektus, lai atjaunotu derīgu auto tehnisko apskati dalībai ceļu satiksmē.

CSDD norāda, ka izplatītākie konstatētie defekti vieglajiem auto ir neatļauta LED spuldžu uzstādīšana tiem nepiemērotos lukturos, kā arī paaugstināts izplūdes sistēmas trokšņu līmenis un pārmērīgi nodilušas riepas.

Transportlīdzekļu tehniskās apskates reidi valsts ceļiem turpinās. Pirms nesenākā no veiktajiem reidiem galvaspilsētā, 24. jūlijā CSDD informēja par veiktu tehnisko kontroli reģionos – Cēsīs, Smiltenē un Valmierā, kurā pārbaudīti 27 auto. Arī toreiz pārbaude desmit auto saimniekiem noslēdzās ar tehnisko defektu novēršanu, lai atjaunotu derīgu auto tehnisko apskati dalībai ceļu satiksmē.

Pārbaužu jūlijā laikā vieglajiem auto konstatēti tādi defekti, kā paaugstināts izplūdes sistēmas trokšņu līmenis, aizliegta iejaukšanās bremžu sistēmā, neatļauta LED spuldžu uzstādīšana tiem nepiemērotos lukturos un nepietiekams riepu protektora dziļums. Papildus tika veikti arī atbilstības mērījumi vieglo auto stiklu pārklājumam ar aptumšojošām vai necaurspīdīgām plēvēm.

Savukārt motocikliem vasaras laikā tiek pārbaudīta vispārējā atbilstība tehniskās apskates prasībām – gaismas ierīces, kā arī numura zīmes novietojums un trokšņa līmenis.

CSDD mājaslapā atrodamā informācija liecina, ja transportlīdzekļu tehniskās apskates reidā braucamajam anulē tehniskās apskates uzlīmi, automašīnai jānovērš defekts un mēneša laikā ar jau novērstu problēmu spēkrats jāuzrāda kādā no tehniskās apskates stacijām, kur veic atkārtotu apskati, pārbaudot vienīgi protokolā atzīmēto defektu.

Ja reidā noņemtas automašīnas numurzīmes, spēkratu tālāk var pārvietot tikai uz evakuatora. Kad defekti likvidēti, automašīna ar evakuatoru jāved uz tehniskās apskates staciju un jāiziet pilna tās tehniskā apskate. Ja par esošo gadu nav samaksāts, jānorēķinās arī par nodokli.

Tāpat par attiecīgajiem izdarītajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem VP izraksta protokolu izraksta un piemēro sodu.

Tehnisko kontroli uz ceļa saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto veic CSDD sadarbībā ar Valsts policiju.

2 komentāri