Komentāri

Zemkopības ministrijas uzdevumā Pārtikas un veterinārais dienests uzsācis pārbaudes valsts un pašvaldību iestādēs par Zaļās karotītes sertifikātu. Pirmie dati pierāda to, ka zem kvalitatīvas Latvijas pārtikas zīmes vairākas firmas ir piegādājušas lētāku importa preci.

Putnu fabrika Ķekava – vienīgais svaigās putnu gaļas piegādātājs, kam ir Zaļās karotītes sertifikāts. Risks, ka kāds negodprātīgs uzņēmējs gribēs ļaunprātīgi izmantot šo preču zīmi, ir liels. Tāpēc putnu fabrikas pārstāvji cenšas maksimāli paši izkontrolēt, lai tie, kas ar viņu Zaļo karotīti startē valsts un pašvaldību konkursos, tiešām arī piegādā slimnīcām, skolām, armijai vai cietumiem Ķekavas produkciju.

Zaļo karotīti piešķir produktiem, kuri tiek ražoti Latvijā un kuriem 75% no ražošanā izmantotajām izejvielām ir vietējās. Savukārt, lai iegūtu Bordo karotīti, pietiek, lai produkta pilns ražošanas cikls tiek veikts Latvijā, bet nepieciešamas izejvielas var nebūt vietējās.

Zemkopības ministrijas uzdevumā Pārtikas un veterinārais dienests uzsāka pārbaudes. Ir atklāti vairāki krāpšanās gadījumi. Pagaidām firmu, kā arī apkrāpto valsts un pašvaldību iestāžu nosaukumus, ministrijā neatklāj. Bet ir zināms, ka mahinācijas notika ar dārzeņiem, olām un vistas gaļu.

Foto

Pagājušajā gadā ieviestais Zaļais iepirkums uzņēmumiem ar vietējo produkciju  valsts un pašvaldību konkursos dod priekšroku. Pārtikas uzņēmumu federācija aicina stingrāk kontrolēt Zaļās un Bordo karotītes sertifikātu izmantošanu.

Pašlaik uzņēmēji kopā ar Pārtikas un veterinārā dienesta ekspertiem strādā pie pārbaužu kritērijiem. Viens no variantiem – matemātiski pārbaudīt, cik no konkrēta Zaļās karotītes uzņēmuma tika iepirkts produkcijas un cik pēc tam tika piegādāts skolām, slimnīcām, bērnudārziem vai kādām citām iestādēm. Kā otrs iespējamais variants tiek piedāvāts ierobežojums, lai Zaļajos iepirkumos drīkstētu piedalīties tikai ar fasēto produkciju, kas ir dārgāka.

Zaļā un Bordo karotītes ir piešķirtas vairāk nekā 500 produktiem. Ja runa ir par valsts un pašvaldību iepirkumiem, tad visgrūtāk ir izkontrolēt tās preces, kas nav fasētas un tiek pārdotas uz svaru. Un tādu produktu ir diezgan daudz.

Atkarībā no pirmo pārbaužu rezultātiem, Zemkopības ministrija pieņems lēmumu par regulāro Pārtikas un veterināra dienesta pārbaužu ieviešanu, lai kontrolētu Zaļo iepirkumus. Paralēli tiek domāts arī par administratīvo sodu ieviešanu par krāpšanos ar Zaļās un Bordo karotītes zīmēm valsts un pašvaldību konkursu ietvaros.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl