Vairāki Rīgas zoodārza iemītnieki šogad jau ir tikuši pie pēcnācējiem

15 komentāri

Reto dzīvnieku mazuļi vienmēr piesaista uzmanību. Ja viss izdosies, Rīgas zoodārzā tuvāko divu gadu laikā reto un aizsargājamo sugu dzīvniekiem būs pēcnācēji.

Rīgas zoodārzs ir viens no aktīvākajiem apdraudēto sugu Eiropas programmu dalībniekiem. Šobrīd zoodārzā vairākām sugām ir pēcnācēji.

Laura Līdaka
Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāve

Turklāt tieši naktspērtiķu tēviņi no trīs nedēļu vecuma un gandrīz līdz pusgadam pārņem no mammas rūpes par pēcnācējiem, un tad mammas var atpūsties. Arī melnie grifi šopavasar tikuši pie mazuļa. Par šo faktu mūsu zoodārzā ļoti priecājas, jo Eiropas zooloģiskajos dārzos šogad šo putnu ģimenēs dzimuši tikai 6 bērni un viņu vidū arī viens latvietis. Melno grifu vairošanās un sekmīga mazuļu izaugšana ir liels notikums, jo ar šiem putniem un vēl 30 dzīvniekiem Rīgas zoodārzs piedalās Eiropas apdraudēto dzīvniekus programmās. Arī žirafes.

Turklāt vairāk nekā puse no visiem Rīgas zoodārzā mītošajiem dzīvniekiem šobrīd ir ierakstīti kādos no apdraudēto dzīvnieku sarakstiem, arī Sarkanajā grāmatā. Ar to Rīga atšķiras, jo lielākā daļa Eiropas zoodārzos turēto dzīvnieku nav apdraudēto sugu pārstāvji.

Šajā pašā programmā piedalās arī dzīvnieki pudu, – viņi ir mazākie briedīši pasaulē, bet lai vai kā, viņiem ir ragi, ar kuriem lepojas pudu kungi. Šis dzīvnieks iekļauts Pasaules Sarkanajā grāmatā. Savvaļas populācijā ir mazāk nekā 10 000 dzīvnieku, un skaits turpina sarukt. Mātītei Odezi pirms mēneša no Anglijas tika atvests tēviņš Loki, un zoodārza darbinieki cer, ka jau nākamgad šim pārim būs bērni.

Tija Svikule
Rīgas Zooloģiskā dārza Nagaino dzīvnieku nodaļas vadītāja

Savairot pudu nebrīvē – tas ir ļoti grūts uzdevums un arī atrast viņiem pāri. Sākumā, kad saņēmām Loki, mūsu mātīte Dezi izskatījās, ka viņu nepieņem, bija konflikti, kāvās, bet nu tagad izskatās sadzīvojuši kopā un labprāt pavada laiku.

Pusotru gadu zoodārzs bija bez dzīvnieku karaļa lauvas, bet arī šeit izskatās viss ir ļoti cerīgi.

Tija Svikule
Rīgas Zooloģiskā dārza Nagaino dzīvnieku nodaļas vadītāja

Pavasarī tikām pie skaistā Āfrikas lauvas tēviņa Kalī. Nākamgad viņam pievienosies divas lauvenes, un tad, ļoti iespējams, arī šiem retajiem dzīvniekiem, kam savvaļā pēdējos 20 gados populācija sarukusi uz pusi, būs ģimenes pieaugums.

Vairāki zoodārza iemītnieki šogad jau ir tikuši pie pēcnācējiem, – kallitriksi un surikati. Zoodārza darbinieki tikai atgādina, ka dzīvniekus barot nedrīkst. Citādāk darbs pie reto dzīvnieku pavairošanas var aiziet vējā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl