Vairāki “No sirds Latvijai” deputāti apsver partijas pamešanu

4 komentāri

Partijai “No Sirds Latvijai” iegūt lielāku popularitāti traucē pati tās līdere Inguna Sudraba, – tā domā atsevišķi partijas Saeimas deputāti, kuri apsver iespēju politisko spēku pamest.

Viņi par to izteicās arī sestdien, 28. oktobrī,  – “sirdslatviešu” kongresā. Pati Sudraba gan noliedz bažas par savas partijas izredzēm iekļūt arī nākamajā Saeimā.

Ingunas Sudrabas vadītās partijas “No Sirds Latvijai” kongress tika atklāts līdzīgi kā citi, – ar Latvijas himnu. Tikai partijas biedru dziedājums esot bijis ļodzīgs un varēja jau uzmeklēt kādu, kurš gatavs nospēlēt klavierpavadījumu, – tā vēlāk uzstājoties debatēs teica viens no partijas Saeimas deputātiem Arvīds Platpers. Viņš savā uzrunā atļāvās arī kritizēt partijas līdzšinējo kursu un tās līderi Ingunu Sudrabu personīgi.

Arvīds Platpers
Saeimas deputāts

Tad kad tu sāc runāt ar cilvēkiem ārpus Rīgas, tikko tu piemini Ingunas Sudrabas vārdu, diemžēl man jāsaka ar rūgtumu, – tie cilvēki norobežojās kaut kā. Un tas nav labi.

Kā viņš vēlāk paskaidroja žurnālistiem, runa esot, piemēram, par Sudrabas lidojumu uz Krieviju privātajā lidmašīnā. Vājie rezultāti pašvaldību vēlēšanās viņam radījuši šaubas, vai “sirdslatvieši” nākamajā Saeimā maz iekļūs. Tiesa gan ne visi partijas biedri uzskata, ka iespējamās saiknes ar Krieviju būtu partijas kauna traips.

Juris Orinskis
Partijas “No Sirds Latvijai” Ventspils nodaļas vadītājs

Mums nevajag kaunēties, mums nevajag slēpties, mums vienkārši ir jānoformulē, par ko mēs esam. Mēs esam par gudru, pragmatisku un tālredzīgu ārpolitiku, tai skaitā ar Krieviju.

Ar to gan diskusijas par partijas kursu apsīka, – pārējie runātāji galvenokārt atskaitījās par darbu pašvaldībās. Jāpiebilst, ka Platpers līdz ar citu partijas deputāti Silviju Šimfu iepriekš devis mājienus, ka politisko spēki varētu pamest. Šobrīd abi gan atturējās no komentāriem par šo tēmu. Šimfa, pametot partijas kongresu vēl pirms tā noslēgšanās vien norādīja, ka lēmumu pieņemšot nākamnedēļ.

Tikmēr pati Sudraba pārmetumiem pamat neredz. Viņa ar mēģinājumiem sevi nomelnot esot rēķinājusies jau ejot politikā, un partija šobrīd patiesībā esot spēcīga. Par to, piemēram, liecinot fakts, ka partijas biedru skaits gada laikā pieaudzis par aptuveni simts, pārsniedzot 500 cilvēku barjeru, kas nepieciešama startam Saeimas vēlēšanās. Savukārt socioloģiskās aptaujas, kas “sirdslatviešiem” neko labu nerāda, īsti neesot uzticamas.

Inguna Sudraba
Partijas “No Sirds Latvijai” valdes priekšsēdētāja

Jūs ļoti labi ziniet, ka socioloģiskās aptaujas ir viens no veidiem, kā manipulēt ar cilvēku apziņu. Stāstīt par to, ka redz kāds kādam reitings, viņi nav to vērti. Jūs paši esiet redzējuši, cik daudz politikā ir piemēru, ka ir ļoti mazi reitingi, un pēc tam citi ir pārsteigti, – kā viens vai otrs cilvēks, politiskais spēks ir nostartējis vēlēšanās.

Sudraba arī pieļāva iespēju, ka startam nākamajās Saeimas vēlēšanās varētu meklēt partnerus starp līdzīgi domājošiem politiskajiem spēkiem. Kā piemēru, ar kuru viedokļi sakrītot daudzos jautājumos, viņa minēja Latvijas reģionu apvienību. Tiesa gan nekādas sarunas par iespējām apvienot spēkus notikušas līdz šim neesot.

TOP komentāri

 • MT
 • Pēteris
  +4 +2 -2

  Pēteris

  Uzreiz, pēc Sudrabas partijas nodibināšanas, es biju uzlūgts, kādā šīs partijas saietā Brīvdabas muzejā. Tur es noskatījos un nopētīju Sudrabai apkārt esošos partijas "biedrus". Tagad varat man ticēt, varat neticēt - bet visgaišākais cilvēks šajā kompānijā bija tieši Sudraba. Visiem pārējiem evriki spīdēja acīs un apkārt lidinājās doma - "Kā ieraut, kā ieshēmot". Sajūta "no sirds" bija tikai un vienīgi no Sudrabas. Esmu psihologs pēc profesijas un tādēļ, mani novērojumi nav bez pamata. Ingūna, vienkārši, ir divkošu un shēmotāju, kas nav tikuši pie Siles naudas ēdiena, ielenkumā. "Atsevišķie deputāti" vienkārši meklē, kā tikt pie lielām shēmošanas summām. Un ir Sudrabu norakstījuši.
 • Edgars
  +1 +1 0

  Edgars

  Iztiepies vai saraujies dari ko gribi bet mēdiji parāda tikai negācijas kas šajā gadījuma ir noticis arī ar kongresu. Tā vietā lai parādītu tautai ka ir nepieciešam nobalsot un savākt 150000 balsu par vienīgā mājokļa likuma projekta izskatīšņu, transporta nodokļu nekorektumu un citiem jautājumiem, kas šobrīd ir pat ļoti aktuāli. Mēdiji tikai parāda to, ka kāds no partijas biedriem izsaka bažas par Ingūnas Sudrabas populismu reitingiem. Tad nu mīļie mēdiji paceļat savas pēcpuses un painformējat Latvijas tautu, ka vienīgā mājokļa likums ir svarīgs ik vienam Latvijas iedzīvotājam.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl