Vairākās vietās Latvijā aizliegts vai nav ieteicams peldēties

Komentāri

Visās 56 oficiālajās Latvijas peldvietās drīkst peldēties, tā liecina jaunie ūdens analīžu rezultāti. Tomēr brīdinājumi un aizliegumi saglabājās vairākās neoficiālajās peldvietās.

Augsta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ Veselības inspekcija ir noteikusi aizliegumu peldēties Rāznas ezera peldvietā “Lamaši”, Rīgā, Daugavā pēc strauta iztekas Taču ielā, Ropažu novadā Tumšupē pretī mājām “Zītari” un Lielvārdes novada atpūtas vietā “Austriņu ceļš”.

Savukārt nav ieteicams peldēties divās neoficiālajās peldvietās Bauskā, – Mūsas un Mēmeles upēs, kā arī Mežciemā mazajos ezeros. Taču LNT ziņas novēroja, ka, neņemot vērā brīdinājumu, Velna ezerā peldētgribētāju netrūkst.

Solvita Muceniece
Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības uzraudzības nodaļas vadītāja

Ja ir noteikts šis aizliegums nepeldēties, tad, norijot palielinātā daudzumā ūdeni, nejauši aizrijoties, cilvēks pēc peldes jūt kuņģa zarnu trakta traucējumus, var būt arī caureja, var būt arī izsitumi uz ādas. Tāpat var ciest acis, acu gļotāda, deguna gļotāda, ausis.

Ūdens paraugi reizi mēnesī tiek ņemti oficiālajās pludmalēs, kā arī pēc pašvaldību pieprasījuma vēl apmēram 100 neoficiālajās peldvietās.

Lasi vēl