Vairākās vietās Latvijā aizliegts vai nav ieteicams peldēties

Komentāri

Visās 56 oficiālajās Latvijas peldvietās drīkst peldēties, tā liecina jaunie ūdens analīžu rezultāti. Tomēr brīdinājumi un aizliegumi saglabājās vairākās neoficiālajās peldvietās.

Augsta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ Veselības inspekcija ir noteikusi aizliegumu peldēties Rāznas ezera peldvietā “Lamaši”, Rīgā, Daugavā pēc strauta iztekas Taču ielā, Ropažu novadā Tumšupē pretī mājām “Zītari” un Lielvārdes novada atpūtas vietā “Austriņu ceļš”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt nav ieteicams peldēties divās neoficiālajās peldvietās Bauskā, – Mūsas un Mēmeles upēs, kā arī Mežciemā mazajos ezeros. Taču LNT ziņas novēroja, ka, neņemot vērā brīdinājumu, Velna ezerā peldētgribētāju netrūkst.

Solvita Muceniece
Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības uzraudzības nodaļas vadītāja

Ja ir noteikts šis aizliegums nepeldēties, tad, norijot palielinātā daudzumā ūdeni, nejauši aizrijoties, cilvēks pēc peldes jūt kuņģa zarnu trakta traucējumus, var būt arī caureja, var būt arī izsitumi uz ādas. Tāpat var ciest acis, acu gļotāda, deguna gļotāda, ausis.

Ūdens paraugi reizi mēnesī tiek ņemti oficiālajās pludmalēs, kā arī pēc pašvaldību pieprasījuma vēl apmēram 100 neoficiālajās peldvietās.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl