Vairākās slimnīcās jau izsludināta gripas karantīna

Komentāri

Latvijā sākusies intensīva gripas izplatība.  Jau reģistrēts viens nāves gadījums. Vairākās slimnīcās jau izsludināta karantīna. Pagaidām bīstamās infekcijas slimības izplatība nav pietuvojusies epidēmijas apmēram.

Tomēr mediķi bažījās, ka šogad saslimšanas varētu būt smagākas un un piesardzīgākiem jābūt arī vakcinētiem cilvēkiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd gripas izplatība ir piecas reizes augstāka nekā ikdienā un, visticamāk, saslimstība pieaugs, uzsver Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti. Epidēmijas līmenis ir simts saslimušie uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Šobrīd reģistrēto saslimušo ir sešdesmit līdz septiņdesmit – epidēmijas slieksnis tuvojas.

Mediķi gatavojas sliktākajam scenārijam, proti, epidēmijas stāvokļa izsludināšanai.  Tās laikā cilvēkiem būs rūpīgi jāapdomā vai rīkot kolektīvus pasākumus un, piemēram, māmiņām ar bērniem apmeklēt lielveikalus. Latvijā cirkulē vairāki gripas vīrusa paveidi. Viens no dominējošajiem šosezon nav iekļauts gripas vakcīnas sastāvā. Tātad pat vakcinētie nav pasargāti un slimības gaita var būt smagāka.

Gripa jau paņēmusi viena cilvēka dzīvību. Mirušais ir vecumā ap četrdesmit. Patlaban gan ar gripu visbiežāk slimo bērni vecumā līdz 14 gadiem. Intensīvāka vīrusa izplatība ir Rēzeknē. Vairākās slimnīcās jau izsludināta gripas karantīna.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl