Komentāri

Būvniecības Valsts kontroles birojs brīdina, ka vairākās skolās Rīgā un Cēsīs ir atklāti bīstami tehniskie defekti, tādēļ ēku lietošana jāpārtrauc. Tikmēr pašvaldības un mācībspēku pārstāvji par šādu ažiotāžu ir pārsteigti, jo uzskata, ka bojājumi ir pavisam nelieli, un jaunizveidotais būvniecības kontroles birojs ir pārcenties, meklējot iespējamos apdraudējumus.

Ārēji gan nekas par apdraudējumu neliecina, un ēkā notiek mācības. Arī iestādes pārstāvji apgalvo, ka riski nepastāv – pēc Zolitūdes traģēdijas izveidotā Būvniecības Valsts kontroles biroja darbinieki esot atnākuši, apsekojuši ēku, un viņiem aizdomīga likusies iebrauktuve sānu ejā, kuru izmanto darbinieki, lai pagalmā novietotu savus auto. Pastāv bažas, ka pagraba konstrukcijas, kas notur brauktuvi, ir sarūsējušas. Tagad šī vieta netiek izmantota.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par bīstamu Būvniecības Valsts kontroles birojs sauc arī situāciju Pļavnieku ģimnāzijā. Personāls piekrīt, ka vienas no kāpnēm ir sliktā stāvoklī, taču, tā kā skolā mācās krietni mazāk bērnu, nekā sākotnēji paredzēts, kāpnes neviens neizmanto, bet skolā viss norit, kā ierasts. Arī Rīgas domē atzīst, ka skolas ēkā ir kosmētiskas plaisas; līdzīga situācija ir vairākās citās skolās, kas būvētas 90. gadu sākumā – juku laikā. Tomēr domē uzskata, ka tas nekādus draudus cilvēku drošībai neradot – ēku uzraugi esot pārcentušies, saskatot draudus, kur to patiesībā nemaz nav.

Birojā akcentē, ka spriedumus par ēku stāvokli izdarījuši profesionāli eksperti, taču arī viņu verdikti tiks pārbaudīti, piesaistot neatkarīgus ekspertus. Būvniecības birojs par bīstamām uzskata arī divas Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas ēkas. Cēsu pašvaldība gan rausta plecus neziņā, ko šo atzinumu iesākt. Ēku īpašnieks un apsaimniekotājs ir “Valsts nekustamie īpašumi”.

Skaties video:

Lasi vēl