Komentāri

No kopumā 135 valdības deklarācijas punktiem izglītībai ir veltīti 22. Anotācijā minēts, ka zemais dzimstības līmenis, atšķirīgā reģionu attīstības dinamika liek nekavējoties pieņemt lēmumus. Neprecizējot kā, piemēram, teikts, ka tiks reformēts mācību saturs, tā lai nodrošinātu skolas beidzējus ar nepieciešamajām prasmēm dzīvei zināšanu sabiedrībā.

Tiks veidota sistēma, lai par pedagogiem kļūtu zinošākie un mērķtiecīgākie cilvēki, un Kučinska valdības laikā tiks noteikts termiņš pārejai uz obligātu vidējo – vispārējo vai profesionālo – izglītību. Tā ir deklarācija. Vēlmju saraksts, kas var tikt īstenots un var arī netikt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču vēl trešdien Izglītības un zinātnes ministrija ar pašvaldībām saskaņojusi vairāku mazo skolu slēgšanu. Kā kritērijs izvēlēts skolēnu skaits – 60. Kopumā saskaņota sešu skolu slēgšana.

Savos ziedu laikos, vēl ar citu nosaukumu, Mežotnes internātskolas telpas ir pieredzējušas pat līdz 800 skolēnu mācību gada laikā.

Foto

Tagad vien 40. Iestāde ir īpaša, jo uzņem tos, kas tradicionālajā skolā no vienaudžiem atpalika.  Pedagogi, ar katru bērnu cenšas strādāt individuāli, kas ir mazas skolas priekšrocība. Uzkrāto pieredzi, direktore Dace Peņķe vēlējās ielikt plānā, kas ļautu skolu saglabāt.

Otra ideja bija vēl vairāk attīstīt profesionālo izglītību. Pirms dažiem gadiem bijušajā katlu mājā tika ierīkota moderna metināšanas darbnīca. Taču atkal – skolēnu trūkums. Baumas, ka skolu slēgs virmoja gaisā,  tādēļ šogad daudzi vecāki nolēmuši savus bērnus tajā nemaz nelaist. Tas, savukārt, procesu paātrinājis.

Skolotājs Mārtiņš Dauvarts uzskata, ka puišiem stundās iedevis labu ceļamaizi – praktiskās iemaņas ļaus iestāties citā profesionāl-tehniskajā skolā, kā arī pieteikties praksei. Pats pedagogs darbu turpinās Latvijas Lauksaimniecības Universitātē Jelgavā, kur paralēli strādā jau šobrīd. Pārējie darba iespējas sāks apzināt tuvāko mēnešu laikā.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl