Vairākās mācību iestādēs remontdarbi turpināsies arī pēc 1. septembra

Komentāri

Ne tikai Rīgas ielās, bet arī daudzās izglītības iestādēs, arī pēc 1. septembra, pretēji solītajam, turpināsies remontdarbi.

Daudzās skolās un bērnudārzos Rīgas domes nolīgtie būvnieki nav spējuši iekļauties termiņos.

Amatpersonas stāsta, ka paralēli izglītības procesiem notiekošie remontdarbi netraucēšot uzsākt mācību darbu.

Pirmdien, 28. augustā, pašvaldības pārstāvji apsekoja mācību iestādes un atklāja, ka daudzviet darbi ir iekavējušies.

1. septembrī visas mācību un pirmsskolu iestādes sākšot darbu, taču daudzviet vēl tikšot turpināti lielāki vai mazāki remonti. Viskritiskākā situācija esot ar ēku siltināšanu. Pašvaldība šovasar uzsāka vairāk nekā 30 bērnudārzu ēku siltināšanu, taču daļa darbu veikti sliktā kvalitātē, vairāki projekti pārtaisīti. Pašvaldībā skaidro, ka situācija ar katru gadu pasliktinās – kavēti termiņi un slikta darba kvalitāte ir galvenie iemesli, kāpēc tiekot lauzti līgumi.

Oļegs Burovs
RD Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs

Ar katru gadu mēs redzam, ka kvalitāte ir sliktāka un sliktāka, un secinājums ir viens – nav, kas strādā. Tie celtnieki, kuri nāk uz objektiem, ir sliktā kvalitātē, viņi nemāk taisīt fasādes, viņi pārtaisa, tāpēc mēs neesam apmierināti ar kvalitāti, mēs uz to norādām, nāk cita brigāde, katrā bērnudārzā ir nomainītas ne mazāk kā trīs brigādes.

Pašvaldību lietu ministrijā skaidro, ka katras pašvaldības pienākums ir plānot darbus tā, lai tie netraucētu un nekavētu mācību procesu skolās un bērnudārzos.

Šovasar dažāda veida būvniecības darbi notiek 81 bērnudārzā un 84 skolās.

Lasi vēl