Vairāk sporta jaunajā gadā – cik daudziem tas izdosies?

0 Komentāru

Jaunais gads ierasti iesākas ar jaunām iecerēm un apņemšanos – ēst veselīgāk, sportot vairāk, biežāk ceļot, pavadīt vairāk laika ar ģimeni un mazāk to veltīt sociālajiem tīkliem, atmest smēķēšanu un citi labi darbi. Piemēram, trīs nedēļas – aptuveni tik ilgi tiek noturēts gribasspēks pēc gadumijas apņemšanās doties uz sporta zāli.

LNT satiktie sporta zāļu apmeklētāji gan ir bieži viesi sporta klubos un savu apņemšanos turpina jau vairākus gadus, tomēr vidēji trešdaļa sporta klubu apmeklētāju janvārī, visticamāk, jau pēc pāris nedēļām jaunajam dzīvesveidam atmetīs ar roku.

Aivars Visockis
fitnesa kluba ”Reaktors” treneris

Kā Jaunais gads, visi ir ar jaunām apņēmībām, skrien uz zāli un tagad grābs, ko varēs. Godīgi teikšu, tas ir tāds īslaicīgs periods, mēnesi, pāris nedēļas, tad sākas citas problēmas, visu pamet, un, kā jau es minēju, tad, kad parādīsies pirmā saulīte, atcerēsies, ka ir tāda sporta zāle.

Sporta zāļu pārstāvji min, ka apmeklētāju pieplūdums ir ciklisks – Jaunais gads, pludmales sezonas tuvošanās un rudens sākums.

“Parasti visvairāk cilvēku nāk februārī vai martā, bet šogad tiešām sagaidījām jau 2. janvārī – “Vingruma klubs” bija pilns, nevienu gadu tā nav bijis. Jāsaka godīgi, ka liela daļa tie, kuri atnāk 2. janvārī, atbirst – vai pēc mēneša, vai pēc trim mēnešiem, protams, ir arī tā, ka pastāvīgie apmeklētāji cenšas janvārī nākt vairāk, bet tiem, kuriem patīk sportot, tie arī sportos,” uzskata ”Vingruma kluba” direktore Klinta Barbaka.

Lai Jaunā gada apņemšanās nebūtu īslaicīga, treneri iesaka uzstādīt sasniedzamus un veselīgus mērķus, piemēram, nevis trīs mēnešos nomest 20 kg, bet svaru zaudēt pamazām un nemesties uzreiz uz rīsu diētas, bet iesākumā atteikties no mazāk veselīgiem našķiem un dzērieniem.

0 Komentāru