”Vairāk saules” pārstāvji uzsver, – nesen VID restorānos veicis pārbaudes un atzinis, ka tas esot labs paraugs citiem

3 komentāri

Trešdien, 13. jūnijā, kļuvis zināms, ka pēc policijas kratīšanas uzņēmuma ”Vairāk saules” restorānos aizturēti četri cilvēki. Likumsargi rīkojušies, pamatojoties uz kādu iesniegumu, ka restorānos notiek krāpšanās ar kases aparātiem.

Uzņēmuma pārstāvji to uzskata par nomelnošanas kampaņu un ir neizpratnē, kādēļ policija apšauba Valsts ieņēmumu dienesta (VID), kas viņus jau nesen ir pārbaudījis, kompetenci.

Otrdien ap plkst. 15.00 maltītes baudīšanu bija spiesti pārtraukt visu sešu ”Vairāk saules” restorānu klienti. Bez jebkādiem paskaidrojumiem viņi tika izdzīti, bet durvis aiz viņiem aizslēgtas.

Darbinieki esot nostādīti pie sienas, viņiem liegta jebkāda savstarpēja saziņa, daļai atņemti mobilie telefoni un pat izteiktas dažādas replikas. Šādu emocionālu spīdzināšanu līdz pat pusnaktij veikusi Valsts policija aizdomās par iejaukšanos kases aparātu darbībā. Līdzīga situācija bijusi arī uzņēmuma ražošanas cehā un birojā.

Santa Briede
Restorānu servisu pakalpojumu komercdarbiniece

Policisti bija agresīvi noskaņoti un uzbruka ar savu rīcību […]. Par ko mēs, parasti darbinieki…, kāpēc kādam jaunajam darbiniekam, kurš ir tikko atnācis, viņš ir transā. Viesmīļi raud, prasa, kas notiek, ko man darīt? Visi šie jautājumi tika adresēti man, bet es arī neko nevarēju atbildēt, jo policija man nekādu informāciju nesniedza. Viņi teica, – cik vajadzēs, tik sēdēsiet!

Endijs Bērziņš
“Vairāk saules” dibinātājs un līdzīpašnieks

Darbiniece, kura vairāk nekā 15 gadus pie manis strādā un kuru nelaiž ārā no banketa, sāka histēriski raudāt. Viņa saka, – jūs vispār aptverat, ka 400 cilvēku tūliņ atnāks pie tukšiem galdiem? Vēlāk viņa sazvanījās un viņu palaida. Bet tas, kādā veidā tas tiek risināts, ir nepieņemami. Mēs esam atgriezušies 90. gados.

Valsts policija komentāros nav dāsna. Vien norāda, ka uz kāda iesnieguma pamata izmeklēšana sākta pirms divām nedēļām. Saņemtā liecība kārtības sargiem radījusi aizdomas, ka krāpšanās rezultātā valstij nodarīti aptuveni pusotra miljona eiro zaudējumi. Policija izņēmusi lielu daudzumu dokumentu, datu nesēju un kases aparātus, kā arī aizturējusi četras ar uzņēmumu saistītas personas.

Igors Tomaševs
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks

Laikā no 2016. gada tiek veikta grāmatvedības datu sagrozīšana uzņēmumā ar mērķi gūt mantisku labumu, kas tiek īstenota, veicot automatizētu datu apstrādes sistēmas esošās informācijas neatļautu sagrozīšanu.

Tiesa, otrdien policija darbojusies viena – bez VID ziņas. Tomaševs skaidro: “Nē, šīs darbības nebija saskaņotas. Tas ir Valsts policijas Rīgas reģiona darbs. ”

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) aicina represīvās institūcijas rīkoties tikai tad, kad ir izprasta situācijas kopaina.

“Savādāk iznāk, ka mēs skaisti parakstām memorandu ”konsultē pirms sodi”, mēs skaisti parakstām citus memorandus, bet tā rīcība izpaužas tādā ļoti asā,” norāda LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone.

”Vairāk saules” pārstāvji uzsver, ka vēl nesen VID restorānos veicis pārbaudes un atzinis, ka tas esot labs paraugs citiem uzņēmējiem. Turklāt stājoties spēkā normatīvo aktu izmaiņām par jaunajiem kases aparātiem, ”Vairāk saules” bija viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas tos nomainīja.
Mārtiņš Kalniņš
“Vairāk saules” līdzīpašnieks

Pēc visu datu importiem un pārbaudēm, un visu procesuālo darbību veikšanas, ir atzinis, ka viss ir kārtībā. Principā šobrīd nedaudz sanāk tāds ”nonsenss”. Tagad sanāk, ka kriminālpolicija apšauba VID kompetenci.

Atbalstu pašmāju ēdināšanas uzņēmumam pauž daudzi šīs nozares pārstāvji, tostarp, restorāna ”3” īpašnieks Ēriks Dreibants.

“No tās mazās picērijas Ogrē, kur viņš ieguldīja visus savus līdzekļus, ir izveidojis diezgan ievērojamu tīklu. Un Latvijā ir tikai divi šādi lieli uzņēmumu tīkli – ”Lido” un ”Vairāk saules”, pārējie visi ir lietuvieši, ukraiņi, krievi, no Skandināvijas, Es pieļauju šo sazvērestības teoriju, tā varētu būt,” komentē Dreibants.

Uzņēmumā ”Vairāk saules” ir seši restorāni un ražošanas cehs. Kopā restorānu tīklā strādā gandrīz 250 cilvēki. Šogad nodokļos bija plānots nomaksāt virs viena miljona eiro, taču šobrīd uzņēmums ir praktiski paralizēts.

3 komentāri