Komentāri
Vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju Valentīndienā tērēs līdz 20 eiro
Foto: Bernhard Friess/Flickr

Šajā nedēļas nogalē, kad visā pasaulē tiks atzīmēta Valentīna diena, 72% Latvijas iedzīvotāju sava mīļotā dāvanai un svinībām plāno tērēt līdz 20 eiro, liecina Maxima Latvija veiktā aptauja.

Vēl 14% iecerējuši šīm svinībām atvēlēt 21-30 eiro, bet 8% respondentu minēja 31-50 eiro, kamēr 6% aptaujāto plāno vairāk nekā 51 eiro lielus tēriņus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ceturtā daļa svinētāju iecerējuši savu mīļoto pārsteigt ar paša gatavotu maltīti, 14% – ar saldumiem, 10% respondentu šajā dienā dāvinās biļetes uz koncertu, teātri vai kino, bet vēl 9% iecerējuši iepriecināt otru pusīti ar dažādiem nieciņiem ar sirds simboliku. Pārējie minēja ziedus, apakšveļu, smaržas, mīkstās rotaļlietas, apsveikuma kartītes, pašdarinātus suvenīrus un citas dāvanas.

“Pērn, kad Valentīna diena tika svinēta sestdienā, iedzīvotāju aktivitāte bija vislielākā. Pagājušajā gadā, 14.februārī, salīdzinājumā ar 2014.gada svētku dienu, vairāk nekā četras reizes pieauga konfekšu kastīšu pārdošanas apjomi. Tāpat augļu topā šajā dienā jau vairākus gadus ir zemenes, bet starp alkoholiskajiem dzērieniem – dzirkstošie vīni. Līdzīgu klientu vēlmi vairāk iegādāties ziedus, saldumus, zemenes un dzirkstošos vīnus prognozējam arī šogad,” saka Mārketinga vadītāja Zane Kaktiņa.

Aptauja par Valentīna dienas svinēšanu bija izvietota Maxima Latvija mājaslapā laika posmā no 3.februāra līdz 10.februārim, un tajā kopumā piedalījās 1416 respondenti.

Lasi vēl