Vairāk nekā desmitā daļa iedzīvotāju valsts apmaksātu veselības pakalpojumu gaidījuši pat sešus mēnešus

1 komentārs

Situācija veselības aprūpē ir nemainīgi slikta un kardināli uzlabojumi tuvākajā laikā netiek solīti. Jaunas aptaujas dati atklāj, cik daudzi iedzīvotāji pēdējā gada laikā ir stāvējuši rindās, lai saņemtu valsts apmaksātus medicīniskos pakalpojumus?

Tika aptaujāti Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem un secinājumi ir šādi:

19% aptaujāto ir atzinuši, ka viņiem pēdējā gada laikā uz valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu ir nācies gaidīt rindā līdz vienam mēnesim.

Piektā daļa (18%) norādījuši, ka viņiem nācies gaidīt rindā no viena līdz trim mēnešiem, bet vēl 11% aptaujāto teikuši, ka gaidījuši rindā no trim līdz sešiem mēnešiem (11%).

4% iedzīvotāju uz valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu ir gaidījuši rindā no 6 līdz 12 mēnešiem. Vēl 2% – ilgāk nekā 12 mēnešus.

44% iedzīvotāju norādījuši, ka pēdējo 12 mēnešu laikā personīgi nav izmantojuši valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, bet 2% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Cik ilgi tev ir nācies gaidīt rindā valsts apmaksātu veselības pakalpojumu? Raksti komentārā!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl