Vairāk nekā 900 sievietes saņem kļūdaini izsūtītu uzaicinājumu uz valsts apmaksātu mākslīgo apaugļošanu

Pievienot komentāru
Vairāk nekā 900 sievietes saņem kļūdaini izsūtītu uzaicinājumu uz valsts apmaksātu mākslīgo apaugļošanu
LETA

Nacionālais veselības dienests (NVD) aizvadītajā piektdienā, 25. maijā, vairāk nekā 900 gaidīšanas rindā esošajām sievietēm kļūdaini izsūtījis uzaicinājumus uz valsts apmaksātu medicīniskās apaugļošanas procedūru, preses konferencē pavēstīja NVD direktore Inga Milaševiča.

Kopumā Latvijā uz valsts apmaksātu medicīniskās apaugļošanas procedūru rindā gaida aptuveni 2300 sievietes. Vidējais gaidīšanas ilgums ir divi gadi.

Sievietēm izsūtīti e-pasti, kuros teikts, ka pienākusi viņu kārta saņemt gaidīto pakalpojumu. Drīz pēc tam e-pasti atsaukti.

NVD skaidroja, ka šāda situācija radusies, jo bija laicīgi sagatavots saraksts ar sievietēm, kurām bija plānots vēlāk nosūtīt uzaicinājumu uz procedūru, tomēr šie uzaicinājumi cilvēciskas kļūdas dēļ izsūtīti priekšlaicīgi.

“Izveidojusies situācija ir nepieļaujama un tiks uzsākta dienesta pārbaude, lai atrastu vainīgo un sauktu pie atbildības. Patlaban manā rīcībā esošā informācija liecina, ka viss noticis tehniskas kļūmes dēļ, ko izraisīja cilvēciska kļūda,” norādīja direktore, apgalvojot, ka pārbaudi plānots noslēgt aptuveni divu nedēļu laikā.

Viņa arī apliecināja, ka tehniskās ķibeles nav saistītas ar e-veselības sistēmu.

Pēc Milaševičas teiktā, nedēļas laikā dienests personīgi sazināsies ar katru sievieti, kurai tika nosūtīts kļūdainais paziņojums, un informēs par iespējamo reālo pakalpojuma saņemšanas laiku. Tāpat dienests apņēmies konsultēties ar iestādēm, kuras sniedz apaugļošanas pakalpojumus, lai cietušajām iespēju saņemt procedūru nodrošinātu pusgadu ātrāk nekā tas būtu standarta situācijā.

NVD izsaka dziļu nožēlu par notikušo un publiski atvainojas ikvienam, kuru notikušais aizskāra.