Vairāk nekā 60 gadījumos inficēšanās ar Covid-19 atklāta, pateicoties lietotnei “ApturiCovid”

0 Komentāru
Vairāk nekā 60 gadījumos inficēšanās ar Covid-19 atklāta, pateicoties lietotnei “ApturiCovid”
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Līdz šim vairāk nekā 60 gadījumos inficēšanās ar Covid-19 atklāta ar lietotnes “ApturiCovid” starpniecību, preses konferencē pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Patlaban šo lietotni ir lejupielādējuši kopumā 165 000 cilvēku, vēstīja Perevoščikovs.

“Tagad tā ir daļa no epidemiologu ikdienas darba,” norādīja SPKC eksperts, skaidrojot, ka ar lietotnes palīdzību var atklāt ne tikai kontaktpersonas, kuras inficētais var nosaukt, bet arī kontaktpersonas, par kurām pacientam nebija ne jausmas.

Tāpat epidemiologs atgādināja, ka joprojām ļoti liela nozīme ir pamata epidemioloģiskās drošības pasākumiem. To vidū ir sociālā distancēšanās, dezinfekcija un roku higiēna.

Apkopojums: viss, kas tev jāzina par jaunajiem Covid-19 ierobežojumiem

Perevoščikovs tostarp skaidroja, ka pašreizējais mērķis ir saudzēt ekonomiku, kā arī izglītības un veselības aprūpes sistēmas. Pamata uzdevums esot izvairīties no situācijas, kad slimnīcu pārpildīšanās dēļ tiek paralizēta ekonomika.

Tāpat epidemiologs atklāja, ka SPKC šobrīd ir ļoti liels darba apjoms – kopumā tā redzeslokā ir 2300 kontaktpersonu.

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits – 148 inficētie, liecina SPKC apkopotie dati.

Aizvadītajā diennaktī arī mirusi ar Covid-19 inficēta persona vecuma grupā no 30 līdz 35 gadiem. Mirušajam nav bijušas blakusslimības.

Pēdējās diennakts laikā veikti 4759 Covid-19 izmeklējumi, kas ir viens no augstākajiem diennaktī veikto testu skaitiem. Tikmēr līdz šim Latvijā kopumā veikti 382 949 izmeklējumi, saslimušas 3204 personas, bet 1329 – izveseļojušās.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem pagājušajā diennaktī bijis – 3,1%. SPKC iepriekš skaidrojis, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Pēc Nacionālā veselības dienesta datiem, pagājušajā diennaktī stacionēti kopumā seši Covid-19 pacienti. Kopumā stacionāros ārstējas 63 pacienti, no kuriem 54 ar vidēji smagu slimības gaitu, bet deviņi ir ar smagu slimības gaitu. Vienlaikus aizvadītajā diennaktī no stacionāriem izrakstīti 12 pacienti, līdz ar to kopumā no stacionāra izrakstīti 277 pacienti, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.

0 Komentāru