4 komentāri
Vairāk nekā 500 rīdzinieku iesniegs iniciatīvu pret bēgļu uzņemšanu pilsētā
FOTO: SCANPIX

Šodien, 18. janvārī, ap 15.30 Rīgas domei tiks iesniegti dokumenti, kuros atspoguļota rīdzinieku attieksme pret plānoto imigrantu izvietošanu savas pilsētas teritorijā.

16. janvārī Brīvības gatvē 266 notika rīdzinieku sapulce un balsošana jautājumā – “Vai jūs esat “par” vai “pret” imigrantu izvietošanu Rīgas pašvaldības teritorijā?” Nobalsoja 519 rīdzinieki. “Pret” imigrantu izvietošanu pilsētas teritorijā bija 516 iedzīvotāji, “par” – 3, kas ir aptuveni 0,5% no balsojošajiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas iedzīvotāji savas pilsētas domei 13. novembra iesniegumā piedāvāja kopīgi rīkot sapulci un pilnvērtīgu aptauju, kuras rezultātā noskaidrotos iedzīvotāju viedoklis šajā jautājumā.

Rīdzinieku iniciatīvas grupa likumā noteiktā termiņā, tā arī nesagaidot domes atbildi, paši veidoja gan sapulci, gan balsošanu, pirms tam izplatot informāciju par pasākumu tik lielā mērā, cik ļāva iniciatīvas grupas resursi. Uz 16. janvāra sapulci tika uzaicināti arī Rīgas domes pārstāvji, lai viņi varētu pārliecināties, ka balsošana noris godīgi un caurskatāmi. Domes pārstāvji uz rīdzinieku sapulci neieradās.

Rīdzinieku iniciatīvas grupa norāda, ka likuma Par pašvaldībām 3. pants uzliek pienākumu pašvaldībām ievērot pašvaldības iedzīvotāju intereses.

Tā kā pašvaldības vadība nevēlējās noskaidrot šīs intereses konkrētajā jautājumā kopā ar pašvaldības iedzīvotājiem, rīdzinieki paši šīs intereses noskaidroja apspriešanas un balsošanas procesā. Rezultāts – 99,5% rīdzinieki ir “pret” imigrantu izvietošanu savas pilsētas teritorijā, un Rīgas domei šis balsojums ir jāievēro.

TOP komentāri

 • inga
  +1 +1 0

  inga

  Interesanti ka var tā nobalsot un neuzņemt pilsētā imigrantus.Bet tad iznāk ka laukos nav nekāda teikšana?Ko viņi darīs laukos?Lauku cilvēkiem pašiem nav darba!Tad iznāk lauku cilvēkam vēl jāstāda lielāka platība ar tiem pašiem dārzeņiem ,jo tad jau būs jādalas ar iebraucējiem!!!
 • :)
  0 0 0

  :)

  Gribu redzēt, kā laukos kāds kaut ko pats paņems. Tur būs īsa runa. Ļoti īsa. Kā uz kādiem vārtiem bija rakstīts "Privātīpašums. Šauj bez brīdinājuma, rok bez mācītāja."
 • Anna

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl