Vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku Latvijā ik gadu slimo ar depresiju un neārstējas

Komentāri

Katrs 14. Latvijas iedzīvotājs darbspējīgā vecumā cieš no depresijas. Lielākā daļa pacientu šo slimību neārstē, un tas nodara milzīgus zaudējumus ekonomikai. Ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē.

Depresijai īpašu uzmanību šogad aicina pievērst Pasaules Veselības organizācija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nomākts garastāvoklis, miega traucējumi, nespēja priecāties, koncentrēties un galu galā arī strādāt. Šādi ir izplatītākie depresijas simptomi, kuri ilgstoši iespaido pacientu ikdienas dzīvi.

Katru gadu Latvijā ar depresiju slimo 115 tūkstoši cilvēku vecumā no 15 līdz 64 gadiem. Bet speciālista palīdzību saņem mazāk nekā desmitā daļa – tikai 8-9 tūkstoši.

Apmēram 80% gadījumu depresija tā arī paliek neārstēta. Dažādu iemeslu dēļ cilvēki neaiziet vai netiek pie ārsta. Viens no neārstēšanās iemesliem – aizspriedumi par psihiskām slimībām.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl