Vairāk nekā 10 000 nokaitinātu autobraucēju prasa Saeimas deputātiem ierobežot OCTA cenas kāpumu

4 komentāri
Vairāk nekā 10 000 nokaitinātu autobraucēju prasa Saeimas deputātiem ierobežot OCTA cenas kāpumu
Edijs Pālens / LETA

Portālā “Manabalss.lv” savākti 10 000 parakstu iniciatīvai, kas pieprasa Saeimai noteikt obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas (OCTA) maksimālo gada cenu.

Iniciatīvā piedāvāts noteikt OCTA maksimālo cenu uz gadu, jo patlaban tai strauji kāpusi cena, un pagaidām cenu kāpumam nav nekādu ierobežojumu. 2017. gada pirmajā pusgadā OCTA cenas Latvijā salīdzinājumā ar līdzīgu periodu pērn pieaugušas vidēji par 17%. Taču atsevišķiem auto cenas kāpums bijis pat desmitkārtīgs.

Iniciatīvu būs jāskata Saeimas Budžeta un finanšu lietu komisijai. Deputāte Inguna Sudraba TV3 Ziņām akcentēja, ka tas noteikti tiks darīts, “jo autobraucēji to redz kā problēmu un ir jāsaprot, kāpēc cenas ceļas”. Vienlaikus Sudraba pauda šaubas, vai juridiski iespējams uzlikt griestus OCTA cenai:

Inguna Sudraba

“Ātros kredītus ierobežoja, bet tie, manuprāt, ir soda procenti. Vai var ierobežot pašu cenu? Es ļoti šaubos, jo tas tomēr ir brīvais tirgus!”

Pēc iniciatīvas autoru domām, OCTA cenu varētu aprēķināt, ņemot vērā transportlīdzekļa vidējo tirgus vērtību un “Bonus Malus” klases līmeni. Tāpat tajā varētu ierēķināt arī transporta līdzekļa saimnieka pārkāpumu vēsturi.

Kā iniciatīvas izveidotājs norādīts Raivis Naglis. Viņš uzskata, ka, pateicoties šādam aprēķinam, varēs saprast, kāda būs OCTA cena katram transporta līdzeklim, jo būs zināms savs “Bonus Malus” klases līmenis. Šādu izmaiņu rezultātā, viņaprāt, samazināsies šā brīža OCTA izmaksas, kā arī varētu sarukt ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēju skaits.

TOP komentāri

 • Janis kuldiga
  0 0 0

  Janis kuldiga

  Man apdrosinasana vw touran bija 40 euro uz gadu tagad par 47 euro varu nopirkt uz 3 menesiem
 • Jānis Rozentāls
 • Kaspars Semjonovs
  0 0 0

  Kaspars Semjonovs

  Žēl tik ka tie griesti ko grib pieņemt ir 3x dārgāki, kā ir šobrīd :( vismaz man tā sanāk

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl