Vaidere: Nav jābūt ekspertam, lai saprastu, ka Vācijā ir kvalitatīvākas preces

3 komentāri

Pārtikas un sadzīves produktu kvalitātes atšķirība Austrumeiropā un Rietumeiropā ir uzskatāma par patērētāju diskrimināciju, LNT raidījumam “900 sekundes” pauda Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere (“Vienotība”).

Ar Vaideres dalību ir panākts, ka par Eiropas naudu pētīs, vai tiešām ir tā, ka dažādos Eiropas reģionos preces it kā ir vienādas, bet reāli to kvalitāte atšķiras.

Inese Vaidere
Eiropas Parlamenta deputāte (“Vienotība”)

Vispirms gribētos, lai šīs atšķirības tiek atzītas, jo diezgan ilgi mums nācās cīnīties, lai to pierādītu. Slovākijā pirms tam jau ir bijuši pētījumi, kas analizējuši dažādas preces un secinājuši, ka ir atšķirība. Nav nemaz jābūt lielam ekspertam, lai redzētu, ka Vācijā pirktā kafija, veļas pulveris ir daudz kvalitatīvāks. Briselē es maz eju pa veikaliem, bet kādreiz Vācijā ir iznācis iziet, – veļas pulveri un kafija ir krietni kvalitatīvāki un lētāki.

Vienlaikus Vaidere pauž uzskatu, ka produktu atšķirība Austrumeiropā un Rietumeiropā ir uzskatāma par patērētāju diskrimināciju. Deputāte vēlas, lai šīs atšķirības tiek oficiāli atzītas, kā arī lai tiek izvērtēta nepieciešamība pēc izmaiņām likumdošanā. “Ja ne, tad mēs kārsim pie “kauna staba” tās firmas, kuras maldina patērētājus un piedāvā mazākas kvalitātes preces,” min Vaidere.

TOP komentāri

 • s
  +2 +2 0

  s

  Mūsējiem taču patik ilgi kaut ko pētīt, tad diskutēt, vārdu sakot, imitēt darbibu.
 • Ierindas pilsonis
  0 0 0

  Ierindas pilsonis

  Šo jautājumu ātri un vienkārši - katru ienākušo pārtikas, saimniecības produkciju uzreiz pārbaudīt kvalitatīvai un zinošai speciālistu komisijai. Ja konstatētu nekvalitatīvu produkciju nepieņemt atgriez piegādātājam, par to ziņot Eiropas Komisijai. Vienlaicīgi celt prasību par morālā kaitējumu piedziņu gan no produkcijas piegādātāja bet arī no ES
 • tims
  0 0 0

  tims

  Nez, man jau tas viss atgādina padomju laikus. Toreiz, kārtējā PSKP plēnumā vai kongresā mūsu vadonis, PSKP ģenerālsekretārs, PSRS Ausgtākās padomes priekšsēdētājs V.I.Brežņevs kaut ko stulbu no lapas stostīdamies nolasīja, savukārt visa PSRS vēl n-tos gadus šo ģeniālo runu reproducēja. Tika poligrāfisk iespiesti kārtējā plēnuma materiāli, kurus skolās un augstskolās studēja, uz tiem izdarīja atsauces disertācijās vai, balstoties uz šiem murgiem, koriģēja piecgažu plānus.
  Esam nonākuši turpat. Kāds senīls vecis Junkers Briselē uz kārtējām paģirām samuldējās kaut kur pa ausu galam pavirši dzirdētas tenkas, un nu visa Eiropa jau pāris nedēļas ņemas ap šo runu, it kā to būtu teicis pāvests vai pats Dievs. Mums ko, pašiem acu nav, vai prātiņš pa īsu, lai konstatētu ko līdzīgu? Mēs tomēr esam nožēlojama vergu tautiņa, kas ar ieplestu muti gatava tvert katru ārzemju kunga vārdu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl