Vai zināt, cik personu deklarēts Jūsu dzīvesvietā?

Komentāri

Mūsdienās cilvēki arvien biežāk maina savu dzīvesvietu, cits pārceļas no vienas pilsētas daļas uz otru, cits no vienas pilsētas uz otru.  Saskaņā ar Dzīvesvietas deklarēšanas likuma nosacījumiem dzīvesvietas maiņas gadījumā personas pienākums ir mēneša laikā, kopš tā pastāvīgi dzīvo jaunajā dzīvesvietā, to deklarēt. 

Lai taupītu laiku un naudas līdzekļus, deklarēties iespējams elektroniski – pakalpojums ir bez maksas, vajadzīgs tikai dators un interneta pieslēgums, interneta banka un dzīvokļa īpašnieka, pie kā vēlaties deklarēties, vārds un uzvārds. Diemžēl ļoti bieži cilvēkiem nākas saskarties ar to, ka nezināmas personas piedeklarējas viņu īpašumā. Šādā situācijā nonākusi arī kāda TV3 raidījuma Bez Tabu skatītāja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Plašāk skatieties pievienotajā video.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteikto, par dzīvesvietas nedeklarēšanu personai izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 350 eiro, savukārt par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu dzīvesvietas deklarēšanas iestādēm, deklarējot dzīvesvietu, personai uzliek naudas sodu no 70 līdz 500 eiro.

Lasi vēl