Vai vasaras brīvlaiks kļūs īsāks? Ar jaunu sparu aktualizēts jautājums par mācību gada pagarināšanu

22 komentāri

Īsi pirms 1. septembra atkal aktualizēts jautājums par mācību gada garumu. Pašlaik Izglītības ministrijā top jaunais mācību saturs. To ieviešot, skolēniem vasaras brīvlaiks varētu kļūt īsāks. Tomēr pirms pieņemt gala lēmumu, ministrijā sola rīkot plašas diskusijas ar vecākiem un skolotājiem.

100 izglītības iestādēs “pilotrežīmā” izmēģinās jauno – kompetencēs balstītu mācību saturu. 2018. gada 1. septembrī pēc jaunām metodēm sāks mācīties bērnudārzos un pirmajās klasītēs. Tad arī varētu sākt ieviest izmaiņas mācību gada garumā un brīvlaiku grafikā. Piemēram, papildu nedēļa mācībām jūnijā un papildu brīva nedēļa pavasarī.

“Es domāju, ka šis papildu brīvlaiks ir nepieciešams, jo pavasara nogurums iestājas gan skolēniem, gan skolotājiem. Un tad ir jautājums, cik tas prasa laiku, jo ļoti daudz kas mainīsies mācību saturā,” norāda izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Viņš piebilda, ka mācību un brīvlaiku grafiks starp klasēm atšķirsies: “Tajās klasēs, kur ir pārbaudes darbi – tur būs viens grafiks, kur šo darbu nav – tur būs cits grafiks. Mums būs jāskatās tas, kā mēs sakārtosim to, ko šobrīd žargonā sauc par projektu nedēļu.”

Tikmēr vecāki pagaidām piesardzīgi vērtē ideju par izmaiņām mācību gada garumā. Viņiem ir daudzi jautājumi, uz kuriem atbilžu vēl nav.

“Ja pagarina mācību gadu, vai tiks pagarinātā arī mācību slodze? Ja mācību gads iestiepjas jūnijā – vai tā būs mācīšanās, vai skolas nodrošinās nometņu tipa pasākumus. Kas ar to visu tiek domāts?  Mums ir nepieciešamas šīs atbildes,” saka portāla “mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Izglītības ministrijā par izmaiņām sola rīkot plašas diskusijas un uzsver, ka šajā mācību gadā, kas sāksies 1. septembrī, vēl nekas nemainīsies.

TOP komentāri

 • Līga Līga
  +6 +6 0

  Līga Līga

  Laikam tomēr jāņem vērā arī klimats, kurā mēs dzīvojam. Vasara un saule ir bezgala svarīga bērna attīstībai un veselībai. Šogad atkal saule mūs nelutināja, bet bija bērniem iespēja izbaudīt katru mirkli, kad bija silts. Ja skolu pagarinās, var sanākt, ka tai dienā, kad bija vasara - bērniem bija skola ....
 • Ilze Ilze
 • Aneta Pupene
  +3 +3 0

  Aneta Pupene

  Bérni jau tā ir noslogoti ar mùsu pārmērìgo un ātro izglìtìbas programu,kur nu vēl pagarināt mācìbu gadu...?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl