1 komentārs

Līdz ar neatkarības atgūšanu ir atjaunoti trīs Latvijas valsts vēsturiskie apbalvojumi – Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts. Kā situāciju ar valsts apbalvojumiem un to piešķiršanu vērtē sabiedrība?

Kopš 1994. gada vienu no trim apbalvojumiem saņēmuši vairāk nekā 4000 cilvēku. Tikmēr Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Maizītis izteicies, ka atsevišķiem cilvēkiem nevajadzēja piešķirt valsts augstāko apbalvojumu – ordeni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vairāk nekā puse (58%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka ir nepieciešami stingrāki kritēriji, izvērtējot katru valsts augstākajam apbalvojumam izvirzīto personu, liecina TNS internetā veiktā aptauja. 16% šķiet, ka Ordeņa kapitula, kas vērtē apbalvojumu piešķiršanu personām, nekas nav jāmaina. Piektā daļa norādījusi, ka neseko līdzi valsts augstāko apbalvojumu piešķiršanai.

Foto

Video

TOP komentāri

  • Juris
    0 0 0

    Juris

    skat. http://likumi.lv/ta/id/85981-valsts-apbalvojumu-likums 11. pants, 21.pants un 30.pants: "..apbalvo par sevišķiem nopelniem.. Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība, gan īpaši nopelni Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā vai valsts tālākas nostiprināšanas laikā.. par nopelniem Latvijas valsts bruņoto spēku apmācībā un audzināšanā, valsts drošības un sabiedriskās kārtības uzturēšanā un nostiprināšanā.. par sevišķiem nopelniem starpvalstu attiecību veidošanā.. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana ." Nevaru iedomāties stingrākus kritērijus tik ļoti liberālā sabiedrībā kādi esam šobrīd. Manuprāt, sabiedrība ir jāinformē vairāk, lai nerastos priekšstats par to, ka ordeņi tiek pasniegti "pa labi un pa kreisi". Lūdzu dodiet konkrētus piemērus un pamatojumu, kam, Jūsuprāt, ordenis nebija jāpiešķir?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl