Vai tiešām sprādziens? Attīrīšanas iekārtu ēka Skrundā negaidīti pārvēršas par gruvešu kaudzi…

Pievienot komentāru
Vai tiešām sprādziens? Attīrīšanas iekārtu ēka Skrundā negaidīti pārvēršas par gruvešu kaudzi…
Foto: Ekrānuzņēmums

Pirmdienas pievakarē Skrundas pusē, Pumpuros, notikusi gandrīz vai vietēja mēroga zemestrīce – to, kā gruvešu kalnā pārvērtusies ūdens attīrīšanas iekārtu ēka, dzirdējuši un pat sajutuši vai visi vietējie.

Brīdi pēc tam, kad Pumpuros nodārdējis pērkonam līdzīgs troksnis un tuvākajā apkārtnē nodrebējusi zeme, pāris vietējie devušies virzienā, no kura dzirdētas aizdomīgās skaņas, kur savām acīm ieraudzījuši ko neticamu.

Vairāk nekā četrdesmit gadus pie upes nostāvējusi sūkņu stacijas ēka, negaidīti pārvērtusies gruvešu kalnā. Ļaudis sazvanījuši glābējus, un notikuma vietā ieradušās piecas ugunsdzēsēju brigādes. Lielākais satraukums bijis par to, vai kāds nav iegājis ēkā, mirkli pirms nelaimes. Vēl dienā tajā rosījies elektriķis.

Skrundas posteņa komandieris, kurš viens no pirmajiem ieradies notikuma vietā, atzīst, ka skats bijis gana iespaidīgs. Aptuveni 200 m² plašā būve izskatījusies, kā pēc sprādziena.

Turpat notikuma vietā sastopam arī Skrundas komunālās saimniecības pārstāvi, kura atklāj, ka šī ēka pašvaldības īpašumā nonākusi tikai pagājušajā gadā – pēc tam, kad likvidēta vietējā arodskola. Sūkņu stacija, attīrīšanas iekārtas un ūdenstornis apgādājuši arī vienīgo daudzdzīvokļu namu Pumpuros jeb tā saukto skolotāju māju, kurā arī šobrīd turpina dzīvot cilvēki.

Kopš skolas likvidācijas attīrīšanas stacija kļuvusi krietni par lielu šim ciemam, un tās resurss lietots tikai nelielā apmērā, tādēļ pašvaldība jau bija ķērusies pie ekonomiskāki izdevīgāka risinājuma meklēšanas, taču notikušais ieviesis savas korekcijas.

Video