Vai tas ir droši? Terorisma draudi nav šķērslis latviešiem tik un tā doties ceļojumos

Pievienot komentāru
Vai tas ir droši? Terorisma draudi nav šķērslis latviešiem tik un tā doties ceļojumos
Foto: Andrew A. Shenouda/Flickr

Daudzi Latvijas iedzīvotāji gaidāmās svētku brīvdienas pavadīs ārpus valsts – ne traģēdija Ēģiptē, ne terorakts Parīzē nav bijuši pietiekams iemesls tam, lai cilvēki atceltu vēl vasarā vai rudens sākumā turp rezervētos ceļojumus, noskaidrojušas LNT Ziņas.

No saviem ceļojumu plāniem atteikusies vien tikai desmitā daļā Latvijas ceļotgribētāju.

Gadu mijas laikā pieprasīti esot ceļojumi uz tālām un eksotiskām valstīm – Taizemi, Havaju salām, Maurīciju, Dominikānas Republiku. Tāpat arī slēpošanas kalnos – Austrijā un Itālijā. Populārs maršruts ir arī Tenerife. Teroraktu dēļ lielākā daļa nav atcēluši plānotos braucienus.

Inga Kavaca, Latvijas Tūrisma aģentūru asociācijas pārstāve, ceļojumu aģentūras Vanilla Travel direktore:

Cilvēki savus Ziemassvētku un Jaunā gada ceļojumus plāno diezgan laicīgi: jau augustā un septembrī viņi pieņem lēmumus par braucieniem. Reaģējot uz to, kas notika novembrī, cilvēki tomēr pieņēmuši lēmumu, ka ceļos. Katram ir savs arguments, kāpēc viņš to dara, bet neviens nav atcēlis vai pārcēlis savu ceļojumu.

Tie tūristi, kuri Ziemassvētkus un Jauno gadu bija plānojuši pavadīt Ēģiptes kūrortā Šarmelšeihā, lielākoties ceļojumus neesot atcēluši, bet gan mainījuši galamērķi, jo drošības dēļ Latvijas tūroperatori kopš novembra uz Šarmelšeihu vairs nelido.

Marina Ulanova, ceļojumu aģentūras Tez Tour pārstāve:

Protams, bija daļa, kas izņēma naudu un uzskata, ka jāatturas vispār no ceļojumiem, bet procentuāli tas nav daudz – tie ir kādi 10%. Lielākā daļa cilvēku pārorientējās, tas ir, kad tika atcelti Šarmelšeihas reisi, tas bija novembris un vēl bija vietas gan uz Tenerifi, gan uz Taizemi, tā kā alternatīva uzreiz bija piemeklēta.

Šobrīd nav zināms, kad lidojumi no Latvijas uz Šarmelšeihu tiks atsākti. Citas valstis, piemēram, Vācija turp lidojumus pēdējās nedēļās ir atsākušas.

Skaties video!