Vai taisnīgi? Šie drosmīgie vīri izglābj slīkstošu jaunieti, bet preses relīzē visus “laurus” piesavinās policija

1 komentārs
Vai taisnīgi? Šie drosmīgie vīri izglābj slīkstošu jaunieti, bet preses relīzē visus “laurus” piesavinās policija
Foto: Ekrānuzņēmums

Vai pašvaldības policijas glābēji tiešām izglāba slīkstošo ārzemju studentu Ķīpsalas peldvietā, kā paziņots viņu presei izplatītajā materiālā? Aculiecinieka viedoklis un šis stāsts nav palicis bez ievērības, jo ir atsaukušies citi liecinieki.

Valdis ar Degpunktā komandu sazinājās pagājušajā nedēļā, kad bija dzirdējis pašvaldības policija sniegtās ziņas par slīcēja, ārzemju studenta glābšanu, Ķīpsalā (tur atrodas glābēju postenis). Viņš teica, – nekad nebūtu publiski par notikušo stāstījis, ja izskanējusī informācija krasi neatšķirtos no realitātes. Proti – slīcējus ieraudzījis viņš. Izmisīgi kliedzis, bet palīdzību nav sasaucis. Vēlāk piepeldējis vēl kāds vīrietis, slīcējs izglābts un nogādāts krastā pašu atpūtnieku spēkiem.

Tikai tad, kad slīcējs jau noguldīts smiltīs, piesteigušies glābēji, kuri vēlāk teiks, ka arī piedalījušies studenta glābšanā. Arī piektdien pašvaldības policijā vēl pārliecināti teica, – tas tā ir bijis. Mēs cerējām, ka atsauksies citi liecinieki un aicinājām to darīt. Sižetu noskatījās Valda pieminētais otrs vīrietis – Māris, kurš reāli glāba studentu no noslīkšanas.

Foto

Māris mums šodien pastāstīja, kā visu notikušo redzējis no sava skatpunkta – nespējot sagaidīt glābēju reakciju, viņš pats meties ūdenī glābt slīkstošo jaunieti. Vīrietis norāda, ka, visticamāk, nebūtu par to neko bildis, ja vien piektdien par notikušo publiski neizteiktos Valdis, kurš iesaistījās glābšanā. Glābēji piesteigušies tikai tad, kad jaunietis jau izvilkts krastā.

Kaut kā vēlāk, kā var noprast, atskaitēs gan viss bijis kārtībā – izglābtais cilvēks tur parādījies, un pašvaldības policisti viņu glābuši ar iedzīvotāju palīdzību. Šādu informāciju saņēmis cilvēks, kurš medijus informē par policistu sasniegumiem un informācija skaļi un skaidri izskanējusi plašākai sabiedrībai – glābēji ar iedzīvotāju palīdzību nogādājuši krastā studentu no Turcijas. Tagad situācija mainījusies.

Tā kā visi ir dzīvi, lēmums diez vai būs ļoti skarbs, bet situācija kopumā māca mums dažas lietas – pirmkārt, ka vienmēr jāuzmanās pašiem un jāpieskata savus bērnus, arī atpūšoties pludmalēs, kur strādā glābēji, otrkārt – vienmēr ir jāsaka taisnība.

Video