Vai taisnīgi? Par “veciem grēkiem” šai ģimenei atņem viņu pašu bērnus…

2 komentāri
Vai taisnīgi? Par “veciem grēkiem” šai ģimenei atņem viņu pašu bērnus…

Neizpratne, kas mijas ar dusmām. Tā varētu raksturot kādas māmiņas sajūtas, uzzinot, ka kādu brīdi vēl nevarēs mājās redzēt savus bērnus. Kādēļ sievietes bērni neatradās pie viņas un kā situācija atrisinājusies?

Degpunktā saņēma satrauktu e-pasta vēstuli no trīs bērnu māmiņas Santas. Sievietes divas vecākās meitas jau otro dienu atrodas krīzes centrā. Ar Santu tiekamies, īsu brīdi pirms viņa kopā ar vīru dodas rakstīt iesniegumu Bāriņtiesā, lūdzot, bērnus atgriezt ģimenē.

Tētim Ruslanam rokās ir ģimenes mazākā atvase, kura nu jau piemirsusi sāpīgo kritienu. Par to šobrīd liecina vien plāksteris uz bērna pieres. Diemžēl tik viegli notikušam tikt pāri nevarēs abi vecāki, kuru raibā pagātne ir paildzinājusi bērnu atgriešanos mājās. Abi kategoriski noliedz, ka šobrīd lietotu kādas apreibinošas, vielas un nesaprot, kāpēc krīzes centrs atsakās meitas atdot.

Kā stāsta sieviete, pašvaldības policija incidenta vakarā norādījusi, ka viņa bez problēmām bērnus atgūs jau nākamajā dienā. Pašvaldības policijas pārstāvis paskaidro, ka viņi nav informēti par ģimenes stāvokli un ierastā situācijā tiešām nevajadzētu rasties nekādām problēmām ar atvašu atgūšanu. Policijas pienākums ir bērnus nogādāt drošā vidē brīžos, kad tie paliek nepieskatīti.

Foto

Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs skaidro situācijas, kurās pašvaldības policijai ir nepieciešamība bērnus aizvest no ģimenes. Uzzinām, ka Santa aprūpes tiesības par bērniem atguvusi tikai šajā vasarā, taču tas neietekmē šī brīža radušos situāciju. Kamēr bērnu tiesības aizsargājošās institūcijas skaidro lietas apstākļus, Degpunktā devās parunāt ar Santas kaimiņiem.

Iedzīvotāji savā starpā mēļo, ka kaimiņu ģimenē jūtams tāds kā nemiers un agresivitāte, bet nekādi īpaši vērā ņemami starpgadījumi nav bijuši, līdz ar to tās paliek tikai baumas. Blakus kaimiņiene dažreiz piezvana pie Santas dzīvokļa durvīm, lai dotu mājienu, ka jāuzvedas klusāk.

Lai vai kā, bet kaimiņiem būs jāturpina spicēt ausis un jāpaliek modriem, jo Santa jau vakar devusies uz krīzes centru pakaļ savām meitiņām. Bērnu tiesību aizstāvji norāda, ka izprot mātes satraukumu par to, ka viss nenotika tik raiti kā gribētos, tomēr skaidro, ka lēmumus nav iespējams pieņemt nekavējoties. Fakts, ka ģimene jau ir nonākusi viņu redzeslokā arī kalpo par iemeslu, kādēļ notikušo jāpārbauda rūpīgi un divreiz.

Video

2 komentāri