Vai šogad mums ir cerības uz baltiem Ziemassvētkiem? Dabas vērotāji izsaka prognozes!

Komentāri

Ir pienākusi kalendārā ziema, bet ārā joprojām valda rudenīgi laikapstākļi. Lai arī sniega nav, ticējumi vēsta, ka tieši šodien, 10. decembrī, ziemas miegā dodas lāči. Ko nozīmē ziemas kavēšanās, un kādi būs Ziemassvētki – balti vai zaļi?

Decembris iesācies ar  lietainu un vējainu laiku, kā arī ar gaisa temperatūru, kas ir virs normas. Kā prognozē sinoptiķi, tuvākajās nedēļās gaisa temperatūra sāks pakāpeniski pazemināties, taču stabilus ziemas laikapstākļus šogad tā arī nesagaidīsim.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Astronomiskā ziema vairs nav aiz kalniem, taču tuvākās pāris nedēļās gaisa temperatūra būšot  siltāka par normu. Tāpēc slēpes, slidas un siltus ziemas apģērbus vilkt no skapjiem ārā līdz janvāra sākumam nevajadzēs – Latvijā saglabāsies rudenīgi laikapstākļi.

Tautas ticējumi saka, ja laiks decembrī līdz Ziemassvētkiem ir skaidrs un sauss, tad būs sausa vasara. Bet, ja Advents bez sniega, tad Ziemassvētkos snigs un putinās. Taču šim pēdējam ticējumam nepiekrīt mūsu ilggadējs laika vērotājs Imants Kalniņš. Viņš uzskata, ka šie Ziemassvētki, visticamāk, būs zaļi. Noturīga sniega sega izveidosies ne ātrāk par janvāri, viņš uzskata.

Baltā ziema sāksies janvārī, un dažas nedēļas varam piedzīvot -20 grādu aukstu salu, taču šis sals mīsies ar atkušņiem, un visdrīzāk ziema būs silta un ne barga, par to vienisprātis gan sinoptiķi, gan dabas zīmju pētnieki, bet pavasaris atnāks ar nokavēšanos.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl