Vai šogad mums ir cerības uz baltiem Ziemassvētkiem? Dabas vērotāji izsaka prognozes!

Pievienot komentāru
Vai šogad mums ir cerības uz baltiem Ziemassvētkiem? Dabas vērotāji izsaka prognozes!
Foto: F64

Ir pienākusi kalendārā ziema, bet ārā joprojām valda rudenīgi laikapstākļi. Lai arī sniega nav, ticējumi vēsta, ka tieši šodien, 10. decembrī, ziemas miegā dodas lāči. Ko nozīmē ziemas kavēšanās, un kādi būs Ziemassvētki – balti vai zaļi?

Decembris iesācies ar  lietainu un vējainu laiku, kā arī ar gaisa temperatūru, kas ir virs normas. Kā prognozē sinoptiķi, tuvākajās nedēļās gaisa temperatūra sāks pakāpeniski pazemināties, taču stabilus ziemas laikapstākļus šogad tā arī nesagaidīsim.

Foto

Astronomiskā ziema vairs nav aiz kalniem, taču tuvākās pāris nedēļās gaisa temperatūra būšot  siltāka par normu. Tāpēc slēpes, slidas un siltus ziemas apģērbus vilkt no skapjiem ārā līdz janvāra sākumam nevajadzēs – Latvijā saglabāsies rudenīgi laikapstākļi.

Tautas ticējumi saka, ja laiks decembrī līdz Ziemassvētkiem ir skaidrs un sauss, tad būs sausa vasara. Bet, ja Advents bez sniega, tad Ziemassvētkos snigs un putinās. Taču šim pēdējam ticējumam nepiekrīt mūsu ilggadējs laika vērotājs Imants Kalniņš. Viņš uzskata, ka šie Ziemassvētki, visticamāk, būs zaļi. Noturīga sniega sega izveidosies ne ātrāk par janvāri, viņš uzskata.

Baltā ziema sāksies janvārī, un dažas nedēļas varam piedzīvot -20 grādu aukstu salu, taču šis sals mīsies ar atkušņiem, un visdrīzāk ziema būs silta un ne barga, par to vienisprātis gan sinoptiķi, gan dabas zīmju pētnieki, bet pavasaris atnāks ar nokavēšanos.

Video