Vai slimo putnu rehabilitācijas centrs paliks Jūrmalā?

2 komentāri

Jauns pavērsiens jautājumā par savvaļas putnu rehabilitāciju Jūrmalā. Šīs kūrortpilsētas pašvaldība piedāvā variantu, kur pārvietot putnus no Savvaļas putnu ārstniecības un rehabilitācijas centra. Līdz šim situācija ar putnu ārstēšanu nebija skaidra, jo domes institūcijas vēlējās nojaukt nelikumīgas būves, kurās uzturējās slimi gulbji un kaijas.

Jūrmalas domē piedāvā savvaļas putnus, kuri nonākuši nelaimē un kuriem nepieciešama ārstēšana, pārvietot uz citu Jūrmalas teritoriju, piemēram, Ķemeriem. Pēc šīs kūrortpilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja teiktā, šī vieta būtu īpaši piemērota savvaļas putnu turēšanai.

Edgars Stobovs
Jūrmalas domes izpilddirektora pienākumu izpildītājs

Mums tuvākajā laikā vajadzētu saprast šīs izmaksas, mēs varētu kopīgi sagatavot projektu, ko Jūrmalas dome līdzfinansētu, un šis būtu labākais risinājums šai problēmai.

Šos vārdus Savvaļas putnu rehabilitācijas centrā pagaidām uztver piesardzīgi, jo līdz šim Jūrmalas domes institūcijas runāja pārsvarā pavēles izteiksmē. Piemēram, būvvalde lūgusi nojaukt nelikumīgās būves, putnu voljerus līdz 1. jūnijam, pēc tam šo lēmumu pagarināja līdz novembra sākumam, taču centra īpašnieki jau ir nopirkuši zemi Tukuma novadā un lūdza pagarināt atļauju palikt Asaros līdz nākamajai vasarai. Taču šonedēļ tiekoties ar Jūrmalas domes vadību, tika piedāvāts negaidīts variants – lai centrs paliek Jūrmalā, Ķemeros.

Mārtiņš Keidans
Savvaļas putnu palīdzības biedrības “Drauga spārns” pārstāvis

Protams, mēs izvērtēsim viņu piedāvājumu. Tas būs loģiski pamatots un reāli dzīvei iespējams būs palīdzēt putniem, mēs esam tikai “par”. Jo mūsu rūpe ir tie putni. Ja tas piedāvājums būs atbilstošs, tad jā, bet to mēs redzēsim.

Bet šobrīd rehabilitācijas centra darbiniekiem visvairāk rūp Dabas aizsardzības pārvaldes lēmums nesniegt atļauju uzņemt jaunus putnus. Tas tika izdots pēc uzstājīga Jūrmalas domes pieprasījuma. Piemēram, šo vārnēnu, kurš izkrita no ligzdas un viņu atnesa meitenes Evija un Viviāna, netika uzņemts. Tāds pats liktenis sagaidīs arī citus bezpalīdzībā nonākušus putnus, kamēr netiks pieņemts lēmums par jaunu lidoņu ārstēšanas vietu.

2 komentāri