Komentāri

Ginesa pasaules rekords ar mērķi iedegt Ziemassvētku egli! Šovakar Rātslaukumā tradicionāli iedegs egli, taču vienlaikus notiks unikāls mēģinājums uzstādīt jaunu Ginesa pasaules rekordu, egli iededzot ar garāko tā dēvēto Rūba Goldberga ķēdi. Līdzšinējais rekords pieder Ungārijai un sastāv no 382 posmiem, bet Latvijā uzbūvēta ķēde no 400 posmiem.

Rūba Goldberga mašīna darbojas tikai un vienīgi uz fizikas likumiem. Tā ir ierīce, kurai ar pēc iespējas sarežģītākām darbībām jāizpilda vienkāršs uzdevums – šajā gadījumā jāiededz Ziemassvētku egle. 400 posmu garā ķēde aizņem pirmos divus Rātsnama stāvus un ārtelpu līdz pat eglei. Kopumā ķēdi veidojuši 10 cilvēki un bariņš brīvprātīgo – katrs divus lielus blokus, kas atklāj arī katra meistara rokrakstu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

“Šeit mums ir akordeons, kurš tiek pavilkts un tad viņš pēc dažādiem posmiem iedarbinās šo kafijas mašīnu,” norāda Ginesa pasaules rekorda idejas īstenotājs Vjačeslavs Kreidikovs.

Viņš stāsta, ka katram no mazajiem posmiem jābūt unikālam un tie nedrīkst atkārtoties, citādi rekordu neieskaitīs. Sākotnēji meistari veidoja skices, taču uzbūvējot ķēdes realitātē daudzas detaļas nācies mainīt.

“Mums ir koka stendi daži un koka detaļas un, kad ir vairāk ūdens gaisā, tad tas koks – viņš palielinās un tie posmi nenostrādā. Striķīši – viņi noberžas. Es varu te nosaukt miljonu ar lietām, kas var nenostrādāt, ja neuzliksi bumbiņu uz milimetru tālāk vai tuvāk,” teic Vjačeslavs.

Goldberga ķēdi var būvēt praktiski no jebkā, galvenais ir īstenot enerģijas pārnesi no viena objekta uz nākamo. Ķēdē sastopami visdažādākie priekšmeti, tostarp tējkanna, akordeons, ksilofons, piparkūku vīriņš, riteņi, veikalu ratiņi, svari un ļoti daudz bumbu, kas nodrošina lielu daļu kustības.

Ķēdes veidotāji atklāj, ka līdz šim visu ķēdi kopumā mēģinājuši palaist 4 reizes, taču kāds no posmiem ir iestrēdzis. Tomēr pat mēģinājums uzstādīt Ginesa pasaules rekordu šajā disciplīnā ir ievērības cienīgs notikums, jo līdz šim pasaulē bijuši tikai 14 mēģinājumi to paveikt.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl