Vai pašvaldības policija melo? Aculiecinieks apgalvo, ka glābēji nedevās palīgā slīkstošam jaunietim…

Pievienot komentāru
Vai pašvaldības policija melo? Aculiecinieks apgalvo, ka glābēji nedevās palīgā slīkstošam jaunietim…
Foto: F64

Nesen medijos parādījās ziņas par to, ka pašvaldības policijas glābēji peldvietā Ķīpsalā izglābuši kādu ārzemju studentu, kurš slīcis. Likumsargi pateicās arī citiem peldētājiem, kuri esot palīdzējuši, un teica, ka viņi slīcēju ar laivu nogādājuši krastā.

Šo ziņu dzirdēja arī rīdzinieks Valdis, kurš tajā dienā bija pludmalē un notiekošo redzēja. Viņš saka, – policisti slīcēju nav glābuši. Ja vien viņi to nebūtu apgalvojuši, aculiecinieks nemaz nedotu par sevi ziņu.

Valdis bieži dodas peldēties uz Ķīpsalas peldvietu. Te viņš bijis arī 29. jūnija vakarā ap 18.00. Bija karsta diena, un viņš, nelienot dziļumā, peldējās kā ieradis, kad pamanīja netālu no krasta vīrieti slīkstam. Bļāvis Valdis bez atbildes. Viņš gaidījis, ka tajā pat brīdī no pašvaldības policijas glābēju namiņa kāds parādīsies un dosies slīcējam palīgā, taču tā nav noticis.

Jaunietis tiešām izrādījies ārzemnieks, students no Turcijas, kurš iedzēris, devies peldēties un pārvērtējis savas prasmes. Valdis stāsts – pie izglābtā puiša pašvaldības policisti piesteigušies tikai tad, kad viņš jau bijis krastā. Pretēji relīzēs rakstītajai informācijai, jaunietis neesot no ūdens izvests ar laivu. Pašvaldības policijā arī šodien pieturās pie viedokļa, ko viņi pauduši iepriekš. Glābēji ir glābuši.

Turpretī aculiecinieks saka skaļi un skaidri – pašvaldības policisti melo. Netālu no peldvietas ir videonovērošanas kameras, kam vajadzētu parādīt, kā notikumi risinājušies, taču, ak un vai – kamera, filmējot griežas…, un brīdī, kad tā ir pagriezusies pret pludmali.

Attālums ir diezgan liels. Mēs, protams, nevaram apgalvot, kas niansēs tur ir redzams, taču 18:54 minūtēs ir redzama rosība, kas varētu nozīmēt, ka slīcējs ir izvilkts ārā no ūdens. Ūdenī neviena nav. Pēc divām minūtēm krastā ir parādījusies glābēju laiva. Rosība ir vēl lielāka. Palīdzēt noskaidrot, kā viss ir noticis, varētu kāds no citiem cilvēkiem, kuri tajā laikā bija pludmalē. Degpunktā aicina tās dienas aculieciniekus rakstīt uz [email protected] vai zvanīt pa tālruni 22000112.

Video