Vai pārtika varētu kļūt lētāka? Lemj par iespēju samazināt PVN pārtikai

1 komentārs

Vai pārtikas produkti kļūs lētāki? Zemkopības ministrija sākusi ar ekspertiem apspriest iespēju samazināt pievienotās vērtības nodokli pārtikas produktiem.

Nesamērīgi augsts – 21% liels – PVN izkropļo konkurenci, lobē importa preci un veicina ēnu ekonomiku. Šādu viedokli šodien izteica vairākas lauksaimnieku organizācijas. Pirmajā diskusijā šodien visi vienojās, ka samazināto PVN likmi – 5% apmērā – varētu noteikt vienai konkrētai preču grupai – svaigiem augļiem un dārzeņiem. Bet pēc tam to varētu piemērot arī citiem svaigiem produktiem ar īsu derīguma termiņu, piemēram, gaļai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Edgars Treibergs, LOSP valdes priekšsēdētājs

Mēs virzām tikai augļus un dārzeņus. Un mums ir arī politiskais atbalsts diezgan liels, kad mums šis jautājums ir diezgan ātri jāatrisina, jāpierāda arī Finanšu ministrijai, ka šeit tomēr nekādi lielie zaudējumi valstij mums nebūs.

Divu nedēļu laikā Finanšu ministrijai ir uzdots aprēķināt, cik liels robs valsts budžetā būtu PVN samazināšana līdz 5%. Lauksaimnieku dati liecina, ka tie varētu būt 11 miljoni eiro, kurus savukārt varētu kompensēt tirdzniecības apjoma palielinājums un ražotāju iziešana no ēnu zonas.

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Stipri šaubos, ka būs lētāki, jo-augstais PVN dod budžetā naudu šodien, bet nevienu valdībā neinteresē ilgtermiņš, jo ilgi pie "siles" pašiem būt nespid, par Eiropas naudām mūsu lauksaimniekiem, kas būtu līdzīgas citu Eiropas valstu zemniekiem,kāds nopietni cīnīties baidās, var pazaudēt ietekmi.Ar kontrabandu cīnīties tepat uz vietas arī kādam stipram spēkam nav izdevīgi.Kurš ar reāliem faktiem varētu apgāzt manus argumentus kā kļūdainus, par to būtu gatavs balsot.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl