Vai normāli? Mucenieku bēglim, lai salabotu zobus, jāvāc ziedojumi internetā

44 komentāri

Internetā tiek vākti naudas ziedojumi, lai Muceniekos dzīvojošais patvēruma meklētājs spētu samaksāt rēķinu par zobārstu. Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas vadītājs to sauc par kārtējo pierādījumu, ka līdz galam nav pārdomāta patvēruma meklētāju un bēgļu uzņemšanas politika, jo pašreiz viņi paliek bez plānveida veselības aprūpes.

Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos mītošajam irākietim Tarikam Pilsonības un migrāciju lietu pārvalde izrakstīja dokumentu, kas viņam sedz neatliekamo stomatoloģisko palīdzību 40 eiro vērtībā. Taču irākieša zobu problēmas izvērtās vairākkārt lielākas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tas būtu 215 eiro par četru zobu savešanu kārtībā un saplombēšanu,” stāsta Tariks, patvēruma meklētājs no Irākas.

Saprotot, ka ar vienīgajiem ienākumiem – valsts pabalstu 2 eiro 15 centiem dienā – nespēs apmaksāt zobārsta rēķinu, Tariks vērsās pēc palīdzības internetā, Facebook grupā Gribu palīdzēt bēgļiem, kurā apvienojušies bēgļus atbalstošie Latvijas iedzīvotāji.

Foto

“Draugi ielika internetā sludinājumu, lai savāktu naudu rēķinu apmaksai. Es nedēļu nespēju gulēt, ēst un nespēju padzerties. Bija ļoti grūti. Paldies dievam, ļaudis te savācās, lai man palīdzētu sataisīt zobus,” viņš skaidro.

Šajā nedēļas nogalē pieci Latvijas iedzīvotāji saziedojuši jau 135 eiro zobārsta rēķina apmaksai. Pilsonības un migrāciju lietu pārvalde atzīst – patvēruma meklētājiem tik tiešām ir ierobežotas iespējas saņemt medicīnisko aprūpi. Valsts sedz tikai 40 eiro kā neatliekamo palīdzību.

Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas vadītājs to sauc par nepieņemamu situāciju, jo bēgļu uzņemšanai taču ir atvēlēti 15 miljoni eiro. Saeimas deputāts vērtē, – ir steidzami jāpārskata patvēruma meklētāju un bēgļu uzņemšanas naudas izlietojums. Lai arī zobārstniecība kā valsts apmaksāts pakalpojums tik tiešām neietilpst veselības aprūpes grozā pat Latvijas iedzīvotājiem, viņaprāt, patvēruma meklētājiem būtu jāizdara izņēmums. To atzīst arī irākietis Tariks, kura ģimenei patvēruma meklētāja statuss liedz strādāt.

“Uz cilvēka saņemam 15 eiro nedēļā. Ja rēķins 215 eiro, tad nespēju iedomāties, kā to spētu izdarīt. Gūti. Man ir seši bērni, bieži nezinu, kā viņus par to naudu pabarot. Paldies dievam, ir vienkāršie Latvijas iedzīvotāji, kuri palīdz un ved mums pārtiku un apģērbu. Esam par to pateicīgi,” teic patvēruma meklētājs.

Tikmēr patvēruma meklētāju un bēgļu veselības stāvoklis diezgan nopietni satrauc Saeimas deputātus daudz plašākā mērogā. Lai arī visiem imigrantiem Muceniekos likums paredz iziet obligāto veselības pārbaudi un šogad atvēlēti gandrīz 45 tūkstoši eiro, realitātē nekas no tā nav veikts.

R. Ražuks:
Viņus ārsts neapskata. Neapskata, lai konstatētu, vai viņi ir slimi vai veseli, bīstami sev un apkārtējiem. Tas netiek darīts.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nespēj atrast ārstu, kas strādātu Muceniekos. Saeimas deputāti jau pagājušā nedēļā spraigās viedokļu apmaiņās kritizēja radušos situāciju.

Video

TOP komentāri

 • Ira
  +25 +25 0

  Ira

  Latvijaa tik daudz cilveeku kas gadiem nav labojusi zobus,tiesi sis pats iemesls-nav naudas.ko viniem dariit???
 • Icepails
  +22 +22 0

  Icepails

  Stulbums kaut kāds.Latvijā ir daudz slimu bērnu kuriem ir nepieciešama palīdzība un vajadzīgs atbalsts, un kuriem ir mazāks pabalsts no valsts mēnesī nekā sasodītajiem bēgļiem. Lūdzu nākat pie prāta un palīdzam tiem kuri ir mūsu nākotne nevis pieklīdeņi!
 • kauns
  +21 +21 0

  kauns

  Man pat strādājot , nepietika nauda ne komunālajiem rēķiniem, kur nu vēl zobārstam, tagad sekas no nelabotiem zoviem -- vēzis. Kauns valdībai, pamatiedzīvotājs nevar atļauties savā valstī cilvēcīgu dzīvi, bet te bēgļiem dāļā naudu un labumus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl