Komentāri

Neizpratni akadēmiskajās aprindās izraisījusi Katoļu baznīcas lobētā ideja par Kristīgās teoloģijas fakultātes izveidi Latvijas Universitātes paspārnē. Tā iecerēta kā alternatīva jau esošajai, no konfesijām neatkarīgajai fakultātei. Par iespējām fakultātes izveidei piesaistīt valsts finansējumu nesenās vizītes laikā Rīga runājis arī Vatikāna valsts sekretārs. Taču augstskolu mācībspēki uzskata, ka tradicionālo konfesiju skološanai nauda būtu jāmeklē pašai baznīcai.

Informācija, ka Romas Katoļu baznīca lobē kristīgas teoloģijas fakultātes izveidi šonedēļ parādījās sociālajos tīklos. Rīgas Arhibīskapa Zbigņeva Stankeviča birojā tv3 ziņām apstiprināja, ka sarunas ar Latvijas universitāti un valdības pārstāvjiem jau notikušas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par neizpildīto apņemšanos, nesen vizītes laikā Rīgā atgādināja Vatikāna valsts sekretārs, kardināls Pjetro Parolins. Lai projektu īstenotu, katoļi gatavi ļaut fakultātē mācīties visu tradicionālo kristīgo konfesiju topošajiem mācītājiem. Galvenā prasība ir – ar baznīcu saskaņot mācībspēkus. Teoloģijas fakultātes pasniedzēji uzskata, ka šādā situācijā tiktu ierobežota akadēmiskā brīvība.

Ideja par fakultātes izveidi aktualizējās pēc jaunās valdības apstiprināšanas. Neoficiāli izskanējis, ka atbalstu fakultātes izveidei kopā ar solījumu piešķirt valsts finansējumu studentu budžeta vietām devis izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Viņš gan to noliedz.

Šadurskis gan bija izvairīgs atbilde, vai viņaprāt, šāda fakultāte būtu nepieciešama. Izvairīgu atbildi saņēmām arī no Latvijas universitātes rektora Indriķa Muižnieka, kurš to sauc par ievērojamu inovāciju mūsdienu kristietībā, vienlaikus piesaucot Satverami, kura teiks, ka baznīca no valsts ir šķirta.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl