Vai līdz ar “ABLV Bank” likvidāciju izplēn “Jaunās Hanzas” projekts Rīgā?

0 Komentāru

Pēdējo nedēļu laikā daudz runāts par “ABLV Bank” tālāko likteni. Taču šīs komerciestādes likvidācijai būs ietekme ne tikai uz Latvijas finanšu sektoru kopumā, bet arī uz Skanstes apkaimes attīstību Rīgā.

Banka plānoja tur attīstīt grandiozu nekustamo īpašumu projektu “Jaunā Hanza”. Tam patlaban pārvilkta trekna svītra.

Rīgas domei ir vērienīgi plāni attīstīt Skanstes apkaimi. Šeit iecerētas jaunas ielas, tramvaju līnija, biroju un dzīvojamās ēkas, kā arī izklaides un kultūras vietas. Taču līdz ar “ABLV Bank” likvidāciju zaudēts lielākais īpašumu attīstītājs šajā teritorijā.

Viena no lielākajām Latvijas komerciestādēm “ABLV Bank” par pašlikvidāciju paziņoja nedēļas sākumā, norādot, ka tādējādi aptur arī sāktos investīciju projektus, no kuriem lielākais ir “Jaunās Hanzas” kvartāla attīstība.

Rīgas pašvaldības plāni attiecībā uz Skansti paredz radīt darbavietas. Projekta pirmajā kārtā plānots investēt 10 miljonus eiro, summu uz pusēm sedzot Eiropas Savienības (ES) un Rīgas domei.

Paredzēts izbūvēt un rekonstruēt iekšējo ielu tīklu starp Skanstes ielu un Ganību dambi, izveidot inženierkomunikācijas un labiekārtot teritoriju. Pilsētas attīstības departamenta vadītājs uzsver, ka projektā sasniedzamie rādītāji ir izpildīti un to nekas neapdraud, tostarp “ABLV Bank” likvidācija.

Armands Krūze
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktors

Kad kāds objekts vai kāds no uzņēmējiem bankrotē, tas tikai saasina konkurenci. Jebkurā gadījumā arī “New Hanza” iesāktie projekti tiks turpināti – vai nu būs vieni saimnieki vai citi. Šī vieta ir ļoti piesaistoša.

“ABLV Bank” likvidācija neietekmēšot arī daudz kritizēto Skanstes tramvaja līnijas projektu, kurā iecerēts šo teritoriju savienot ar Rīgas vēsturisko centru.

Baiba Bartaševiča-Feldmane
SIA “Rīgas satiksme” pārstāve

Skanstes tramvajs būs. Mēs šobrīd kārtojam juridiskās formalitātes, kas saistītas ar projekta īstenošanu. “ABLV Bank” bija paredzēti 11% no kopējās apbūves, kas būtiski neietekmēs plānotās pasažieru plūsmas.

Rīgas domes opozīcija, kā arī transporta nozares eksperti norāda, ka pašvaldībai derētu rūpīgi parēķināt jaunās situācijas ietekmi gan uz Skanstes tramvaja līniju, gan teritorijas attīstību kopumā.

Rīgas pašvaldība Skanstes apkaimes attīstības projektu plāno pabeigt līdz 2021.gadam.

 

0 Komentāru