2 komentāri
Vai Latviju pametušajiem bēgļiem jāliedz iespēja saņemt pabalstu? Šodien par to lems Saeima
Foto: F64

Vai Latviju pametušajiem bēgļiem būs liegta iespēja saņemt pabalstu? Par to pirmajā pavasara sesijas sēdē šodien galīgo lēmumu pieņems Saeimas deputāti.

Veicot izmaiņas likumā, paredzēts noteikt, ka bēgļi vai alternatīvo statusu ieguvušie varēs saņemt vienreizēju pabalstu. Tas būs līdzvērtīgs divu mēnešu uzturēšanās pabalstam, lai statusu saņēmušajiem būtu iespēja īrēt dzīvesvietu. Kopējā saņemamā summa gan nemainīsies, jo pabalsta izmaksas periodu plānots saīsināt par diviem mēnešiem.

Turklāt, lai to saņemtu, bēgļiem būs jāstrādā vai jāpilda bezdarbnieka vai darba meklētāja pienākumi, tostarp jāpiedalās valsts valodas apguves programmās. Lai gan jau pērn politiķi norādīja, ka ar steigu jāierobežo iespējas saņemt pabalstu arī no Latvijas aizbēgušajiem bēgļiem, tagad plānots noteikt, ka izmaiņas stāsies spēkā tikai šā gada 1. jūnijā. Patlaban bēgļu uzturēšanās pabalsts Latvijā ir 139 eiro mēnesī, bet katram nākamajam ģimenes loceklim – 97 eiro.

TOP komentāri

  • otto
  • Lasītāja
    0 0 0

    Lasītāja

    Domāju,ka tie kas no mūsu valsts ir aizbraukuši vairs nedrīkst izmantot mūsu nodokļu maksātāju naudu. Viņiem tika dota iespēja sākt jaunu dzīvi pie mums,bet ja negrib tad nekas viņiem nepienākas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl