6 komentāri

Labdarības organizācija Snowflake pārmet Latvijas bērnu onkologiem neprofesionalitāti, atsaucoties uz diviem traģisku slimību gadījumiem, kad Latvijas ārsti varētu būt uzstādījuši nepareizas diagnozes. Tikmēr Bērnu slimnīca pārmetumus noraida, aicinot cilvēkus uzticēties mediķu profesionalitātei, nevis ārzemju privātklīniku solītām brīnumzālēm.

Pērn novembrī mediķi deviņgadīgajai jelgavniecei Laumai diagnosticēja retu kaula vēža formu Jūinga sarkomu. Tomēr ārstējot Bērnu slimnīcā meitenītes veselība neuzlabojās un vecāki sāka meklēt iespējas viņu ārstēt ārzemēs. Viņi nonāca līdz Vācijai, kur mediķi sagādāja vecākiem nepatīkamu ziņu. Tā notikumus atstāsta labdarības organizācijas Snowflake pārstāvji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Linda Freiberga, labdarības biedrības Snowflake pārstāve:

Pavisam nesen tika konstatēts Vācijā, ka tika uzstādīta nepareiza diagnoze, kas ir nevis Jūniga sarkoma, kā atzina Latvijas ārsti pagājušā gada novembrī, bet gan osteosarkoma, kura pakļaujas pavisam cita veida ārstēšanai.

Tomēr valsts apmaksā tikai tādu ārstniecību ārvalstīs, kuru Latvijā nav iespējams veikt. Tādēļ Snowflake sāka vākt ziedojumus, lai apmaksātu 100 tūkstoš eiro lielos rēķinus par Laumas ārstēšanu Vācijā, un šobrīd savākta jau gandrīz puse. Bērnu slimnīcā gan kritikai nepiekrīt. Konkrētus pacientus un viņu diagnozes ārsti apspriest nevar. Tomēr viņi aicina vecākus neaizrauties ar brīnumzāļu solītājiem no ārzemēm, kuri par tām prasa pasakainas summas. Vai ārstēšana tik tiešām būs efektīva, var noteikt tikai mediķi savstarpējās konsultācijās.

Foto


Dace Gardovska, Bērnu slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītāja:

Ja nenotiek komunikācija ārstu līmenī, bet ir neprofesionāļu pastāsts par to, ka, zināt, ir solījums, ka tur dos un iedvesīs dzīvību, un izārstēs slimību, kas ir hroniska vai mainīs pēc būtības neizmaināmas lietas, jā – tad tas rada šaubas.

Snowflake pārstāvji pārmetumus slimnīcai un tās labdarības fondam izsaka arī saistībā ar astoņus gadus veco Sofiju. Viņa jau divus gadus iziet ķīmijterapiju, bet uzlabojumi nav sagaidīti. Baidoties, ka uzstādīta nepareiza diagnoze, vecāki vērsušies pie labdarības organizācijas, bet tā savukārt pie Ķelnes Universitātes klīnikas.

Video

TOP komentāri

 • lase
  +4 +4 0

  lase

  Liepājā arī dakteri daudziem nenosaka pareizas diognozes!Arī sieviešu ārsti tur ir dumji!
 • krisis19900@inbox.lv
  +3 +3 0

  krisis19900@inbox.lv

  protams,ka vini nemak no teikt precizu diagnozi
  cik nav lasits,ka arsti cilvekam pasaka,ka vinam ir vezis pedeja stadija,ka dzivot ir maz,tad cilveks pardod visu kas vinam pieder,lai varetu aizbraukt atpusties uz kadu valsti un aizejotbcita valsti pie arsta,pasaka ka vins ir pilniba vesels,un dzivo veel tagad
  bet citiem pasaka,ka vins ir pilniba vesels,bet aiziet vinsaule pec paris dienam
  zinu vienu cilveku,kam bija problemas ar vederu,gaja visadas proceduras,nodeva visada veida analizes,bet tie arsti tik debili,ka pa analizem neredz,ka cilveks jau 3aja grutniecibas menesi
  kas tie pa arstiem ir,sak rasties jautajums vai viniem ir arsta izglitiba?
  labak milie cilveki terejiet vairak naudu savai veselibai ejot veselibas apmeklejuma procesus Lietuva vai Igaunija,te tas ir loti dargi un vel nekvalativi
 • Jana
  0 0 0

  Jana

  Visiem ārstiem vajadzētu pārkvalificēties...Pati saskaros ar to- sūta no viena ārsta pie cita utt.,maksā tik naudu,katrs raksta savādākas zāles,bet uzlabojumu un rezultāta nekāda...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl