Vai Latvijā jāatsakās no novadu sadalījuma un jāievieš apriņķi?

Komentāri

Latvijā varētu atteikties no līdzšinējā novadu sadalījuma un ieviest 16 apriņķus – šādu ieceri gatavo Vides un reģionālās attīstības ministrija. Aģentūra TNS pētīja, vai to atbalsta iedzīvotāji.

Trešā daļa (32%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā atbalsta šo Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ierosinājumu. Tikmēr 37% aptaujāto ir pretējās domās un to neatbalsta. Vēl trešajai daļai (31%) iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijā varētu atteikties no līdzšinējā novadu sadalījuma un ieviest 16 apriņķus

Vides un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) ir sagatavots projekts, kas var beigties ar reformu – proti, pašvaldībām varētu piedāvāt apvienoties 16 administratīvo teritoriju grupās jeb apriņķos.

Pašvaldību sadarbības teritoriju iezīmēšana ir saistīta ar valsts pārvaldes funkciju decentralizāciju, tādēļ tās ieviešana dzīvē atvieglotu jau sākto reformu īstenošanu, raksta Diena. Pēc apriņķu izveidošanas kļūtu skaidrāks, piemēram, skolu un veselības pakalpojumu izvietojums. Tāpat esot vairākas ministrijas, kurām jaunais teritoriālais dalījums varētu palīdzēt noteikt, kur vislabāk atrasties to reģionālajām struktūrām.

Foto: Skaistā Latvija

Video

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl