“Vai Latvija grib dzīvot mūžīgi ar šo dīvaino statusu?” Saeimā karstas debates par jaundzimušiem nepilsoņiem

No nākamā gada nepilsoņa statusu jaundzimušiem bērniem vairs nepiešķirs. Lēmumu, atbalstot bijušā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa sagatavoto likumu, ceturtdien pieņēma Saeima. Par priekšlikumu notika karstas debates. Lai gan izmaiņas, piemēram, nākamgad attieksies tikai uz nedaudz vairāk kā desmit jaundzimušajiem, kuru vecākiem nu būs jāizlemj – atvasei izvēlēties Latvijas vai citas valsts pilsonību.

Atpakaļ uz rakstu

9 komentāri

 • Zigis L

  Zigis L

  Sen bija laiks, pietiek ražot nepilsoņus! Tikai iemāciet viņiem Valsts valodu.
 • Lāsma Kalnozola

  Lāsma Kalnozola

  Esmu par latvisku Latviju, varētu teikt, nacionāli orientēta, bet, dažbrīd saucamie nacionālie politiķi tādas glupības runā, ka drīzāk rodas sajūtas, ka viņi nevis domā par nacionālu politiku, bet gan par spriedzes radīšanu vai ko citu. Visur pasaulē pieņemts, ka pilsonību piešķir atbilstoši dzimšanas vietai.
 • Art Ans

  Art Ans

  Cik tur var debēt? Pilsonim jābūt katram kurš ir dzimis Latvijā, neatkarīgi no gada, ja arī neesi dzimis latvijā , bet šeit dzīvo ilgus gadus , stradā maksā nodokļus zini valodu ,... vai šie cilvēki nav pelnījuši pilsonību? Kāpēc šajā valstī viss pret tās iedzīvotājiem?
  • Sandis Andersons

   Sandis Andersons

   Ukraina ari ta domaja lidz izvedojas jaunas republikas .
  • Art Ans

   Art Ans

   Pie dirsas Ukrainu un visu pārējo pasauli, mūs pašus savā valstī drīz iznīdēs un aizmirsīs. Tāpēc arī esam dziļākajā pakaļa , ka skatāmies uz citiem , pildām citu rīkojumus , mūsu bērniem nav nākotnes šeit.🤬. . .
  • Gunta Brikmane

   Gunta Brikmane

   Art Ans Precīzi - zini valodu. Bet nezina un negrib zināt. Un nepilsoņa statuss viņiem izdevīgs - brauc pa labi un kreisi bez vīzas.
  • Gunta Brikmane
 • S

  S

  Prātigs lēmums par bērniem, bet jāuzdod jautājums šo bērnu vecākiem-kāpēc pēc 30 gadiem mums valstī ir nepilsoņi? Viņiem jāizvēlas-Latvijas, Krievijas, Ukrainas... jebkuras valsts, bet pilsonis. Un šiem it kā "pasaules pilsoņiem" gan nekādu privilēģiju, īpaši apkārtbraukāšanas, lai izvēlas.
 • ērce

  ērce

  Daudzas Latvijas problēmas, ieskaitot šo, šodien neeksistētu (jeb tikpat kā), ja visa izglītības sistēma būtu pārslēgta uz valsts valodu jau vismaz 20 gadus atpakaļ.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!