Vai Latvijā draud bīstamā Zikas vīrusa uzliesmojums?

2 komentāri
Vai Latvijā draud bīstamā Zikas vīrusa uzliesmojums?
AFP/LETA

Latvijā līdz šim nav reģistrēts neviens saslimšanas gadījums ar Zikas vīrusu. Iespēja ir diezgan niecīga, ja vien kāds no eksotisko valstu apceļotājiem neinficēsies un pie mums to neatvedīs.

Zikas vīruss zināms kopš pagājušā gadsimta vidus. Lai gan bijuši vairāki epidēmiski uzliesmojumi, līdz šim tam īpašu vērību nepievērsa, jo cilvēki no Zikas vīrusa nemira. Taču bailes parādījās, kad radās aizdomas, ka Zikas slimības inficētajām mātēm dzimst bērni ar garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem. Proti, mazuļiem konstatēja mikrocefāliju – bērni dzima ar pārmērīgi mazām galvām. Masveidā šie gadījumi konstatēti pērn Brazīlijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mazliet mulsinoši, ka vietās, kur bija iepriekšējās epidēmijas, tropu zonās, kur šī slimība ir pazīstama, tādi mikrocefālijas gadījumi nav atzīmēti. Diezgan savdabīgi – ods tas pats, vīruss tas pats, bet simptomātika tāda kliedzoša,” stāsta infektoloģe Ludmila Vīksna.

Latvijā šobrīd šis vīruss nav aktuāls, norāda speciālisti. Pie mums nav reģistrēts neviens saslimšanas gadījums.

Līdz šim nav pierādījumu, ka Zikas vīruss ir lipīgs un ar to var inficēt citus.

Lai gan par Zikas vīrusu vēl daudz nezināmo, speciālisti tomēr norāda, ka ar šo vīrusu var saslimst tikai, ja pabūts šīs slimības skartajās teritorijās.

“Ja mēs runājam par grūtniecēm, vai viņām uz Latīņameriku ir jābrauc, tad es saku, lai brauc citā laikā, vai tā ir Āfrika, vai Dienvidaustrumāzija,” saka neonatoloģe Ilze Kreicberga.

Šī piesardzība no dzemdību speciālistu puses gan nav saistīta tik daudz ar Zikas vīrusu, bet vispārējo apdraudējumu, kas viss var gadīties, ar grūtnieci esot eksotiskā valstī.

Turklāt, runājot par mikrocefāliju, cēlonis var nebūt tik eksotisks. Šai ģenētiskai saslimšanai vaina var būt dzīvesveids, kaitīgie ieradumi, vides piesārņojums.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl