Komentāri

Vai Latvijā varētu izveidot veloceliņu, kas kļūtu par daļu Eiropas mēroga velomaršruta? Šādu ideju pirmdien, 16. aprīlī, apsprieda iesaistītās pašvaldības.

Projektu “EiroVelo 13” savulaik ierosināja Eiropas Parlamenta deputāts vācietis Mihaels Krāmers. Velomaršruts varētu šķērsot 20 Eiropas valstis vairāk nekā 10 000 kilometru garumā, tostarp Latvijas posms sniegtos no Rucavas līdz pat Ainažiem vairāk nekā 560 kilometru garumā, un daļa – gar jūru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau 2011. gadā veikta sākotnējā izpēte un apzināti nepieciešamie resursi maršruta attīstībai, tomēr tikai retā pašvaldība septiņu gadu laikā ir veikusi ieguldījumus tā veidošanā.

Eva Kārkliņa
Rojas novada domes priekšsēdētāja

Pašvaldība noteikti savus līdzekļus netērēs, lai iesaistītos šajā projektā. Jo iznāk, ka ceļš iet cauri pašai Rojai, kas ir galvenā iela un gar šīs ielas malām iet nelieli trotuāriņi un pēc tam tā ceļa vidū, kas ir centrālā iela, ir ceļš, kas iet uz ostu, un tur brauc lielās mašīnas, tiek vestas visas kravas.

Lai varētu piesaistīt finanšu resursus no Eiropas fondiem šāda celiņa izbūvei, 17 pašvaldības tiek aicinātas piešķirt projektam nacionālas nozīmes statusu un veidot kopēju projekta pieteikumu.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl