Vai Latvijā būs veloceliņš, kas ir daļa Eiropas mēroga velomaršruta?

Pievienot komentāru

Vai Latvijā varētu izveidot veloceliņu, kas kļūtu par daļu Eiropas mēroga velomaršruta? Šādu ideju pirmdien, 16. aprīlī, apsprieda iesaistītās pašvaldības.

Projektu “EiroVelo 13” savulaik ierosināja Eiropas Parlamenta deputāts vācietis Mihaels Krāmers. Velomaršruts varētu šķērsot 20 Eiropas valstis vairāk nekā 10 000 kilometru garumā, tostarp Latvijas posms sniegtos no Rucavas līdz pat Ainažiem vairāk nekā 560 kilometru garumā, un daļa – gar jūru.

Jau 2011. gadā veikta sākotnējā izpēte un apzināti nepieciešamie resursi maršruta attīstībai, tomēr tikai retā pašvaldība septiņu gadu laikā ir veikusi ieguldījumus tā veidošanā.

Eva Kārkliņa
Rojas novada domes priekšsēdētāja

Pašvaldība noteikti savus līdzekļus netērēs, lai iesaistītos šajā projektā. Jo iznāk, ka ceļš iet cauri pašai Rojai, kas ir galvenā iela un gar šīs ielas malām iet nelieli trotuāriņi un pēc tam tā ceļa vidū, kas ir centrālā iela, ir ceļš, kas iet uz ostu, un tur brauc lielās mašīnas, tiek vestas visas kravas.

Lai varētu piesaistīt finanšu resursus no Eiropas fondiem šāda celiņa izbūvei, 17 pašvaldības tiek aicinātas piešķirt projektam nacionālas nozīmes statusu un veidot kopēju projekta pieteikumu.