Komentāri
Vai latviešu valodu ir pamats saukt par mazu valodu? Tapis jauns pētījums

Par to, vai latviešu valodu ir pamats saukt par mazu valodu un kā to lieto, šodien diskutēs Saeimas deputāti. Izglītības komisijas dienaskārtībā būs jauns Latviešu valodas aģentūras pētījums.

Lai gan latviešu valodas runātāju skaits nav precīzi nosakāms, pētījumā tiek lēsts, ka tas sasniedz vismaz divus miljonus cilvēku. Starptautiskie dati liecina, ka tikai neliela daļa dzīvo valodu var lepoties ar vairāk nekā miljonu runātāju. Šajā ziņā latviešu valoda ieņem vietu pasaules valodu pirmajā divsimtā, un pētnieki to sauc par izcilu rādītāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr problēmas novērotas attieksmē pret valodu. Piemēram, aptuveni trešdaļa cilvēku, kuru dzimtā valoda ir krievu valoda, atzinuši, ka uz viņu latviski uzdotiem jautājumiem atbilde saņemta krievu valodā. Turklāt samērā bieži tas notiek saziņā ar valsts un pašvaldību iestādēm.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl