Vai Krievijas lidmašīnas katastrofa ceļ paniku arī Latvijas tūristos?

1 komentārs
Vai Krievijas lidmašīnas katastrofa ceļ paniku arī Latvijas tūristos?
AFP/LETA

Kamēr Krievijā traģiskā lidmašīnas katastrofa sacēlusi paniku krievu tūristu vidū un tiek atcelti lidojumi uz šo valsti, Latvijā tūroperatori paniku no ceļotgribētāju puses neizjūt, noskaidroja portāls Skaties.lv, aptaujājot vairākus ceļojumu nodrošinātājus. 

Piemēram, ceļojumu aģentūra Impro 7. novembrī uz Ēģipti Impro organizē 20 cilvēku grupas braucienu. Līdz šim no 20 cilvēkiem zvanījis un interesējis par ceļojumu uz Ēģipti ir tikai viens – tūrists interesējās, vai ceļojums notiek. “Klienti ir interesējušies, vai ceļojumi netiek atcelti, vēl aizvien notiek ceļojumu pirkšana, piemēram, Jaunajā gadā,” viņa sacīja.

Latvijas ceļotāji arvien grib braukt uz Ēģipti

”Objektīvi runājot, nelaimes gadījumi notiek. Katru braucienu mēs izvērtējam ļoti nopietni. Tāpat arī izvērtējam situāciju konkrētajā valstī, taču šajā gadījumā braucieni uz Ēģipti netiek atcelti,” pauda Santa Vītola, Impro ceļojumu grupas koordinatore.

Tā kā Ēģipte Latvijas ceļotāju vidū ir pieprasīts maršruts tā pieejamības dēļ, patlaban lielākās bažas no tūristiem ir par to, vai ceļojumi uz Ēģipti Krievijas traģēdijas dēļ netiks atcelti un nenotiks, portālam Skaties.lv sacīja Ieva Keiša, Latvia Tours direktore.

Eiropas Savienības lidmašīnas – drošas, saka tūroperatori

Ceļotāju ”panika” Krievijā sākusies saistībā ar konkrēto ceļojumu nodrošinātāju. ”Krievijā, cik lasāms medijos par katastrofas iemesliem, vaina ir lidmašīnas tehniskajā stāvoklī – konkrētajā lidmašīnā. Šajā gadījumā cilvēkiem bija pamats baidīties, taču mēs lidojam no Rīgas, Eiropas Savienības, kur ir veiktas visas lidmašīnas pārbaudes,” Skaties.lv sacīja Impro ceļojumu koordinatore Santa Vītola.

Prognoze: cilvēki no Latvijas turpinās lidot

“Ja vien presē nebūs paziņojumu, ka Ēģiptē ir notikusi kāda sazvērestība un plānoti uzbrukumi, tad, visticamāk, Latvijas ceļotāji masveidā neatcels ceļojumus uz Ēģipti.

Komentējot šā brīža situāciju Latvijā, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija portālam Skaties.lv norādīja, ka Latvijas tūristu vidū sestdien Ēģiptē notikusī traģēdija paniku nav raisījusi. “Neviens no tūroperatoriem nav “kliedzis”, par laimi, notikusī traģēdija tūrisma nozari Latvijā nav ietekmējusi,” piebilda asociācijas pārstāve.

Foto: Krievijā piemin bojāgājušos tūristus

Atgādinām, ka nelaime notika sestdien Sīnāja pussalā Ēģiptē, kad, avarējot Krievijas pasažieru lidmašīnai, dzīvību zaudēja 224 cilvēki.

Krievijas lidmašīnas katastrofa sākusi ietekmēt Ēģiptes tūrisma nozari

Kopš sestdienas traģēdijas atcelti vairāki tūkstoši lidojumu un viesnīcu rezervāciju, lielākoties apmeklēt Ēģipti atsakās tieši Krievijas iedzīvotāji.

Ēģiptei tūrisms ir viens no svarīgākajiem ienākumu avotiem un sasniedz sešus procentus no iekšzemes kopprodukta. Šajā nozarē strādā katrs astotais ēģiptietis.

Tikmēr eksperti, kuri analizē avarējušās lidmašīnas datu reģistratorus, paziņojuši, ka izmeklēšanas rezultāti par traģēdijas cēloņiem būs zināmi aptuveni pēc mēneša.
1 komentārs