Vai ir iespējama diena bez mobilā tālruņa? Ko par to domā iedzīvotāji?

0 Komentāru

Būtu jāievieš diena bez mobilā tālruņa un interneta! Ar šādu iniciatīvu klajā nācis kāds iedzīvotājs, kurš uzskata, ka Latvijā dienu bez mobilā un interneta vajadzētu iekļaut atzīmējamo dienu sarakstā.

“900 sekundes” devās noskaidrot, ko par iniciatīvu domā iedzīvotāji un aprunājās arī ar kādu rūdītu mobilā telefona nelietotāju.

Dzīve bez mobilā tālruņa ir realitāte veterinārārstam Jānim Beinertam. Viņš jau trešo gadu iztiek bez sociālajiem tīkliem un mobilā telefona. Viņš skaidro, ka galvenais ieguvums ir miers, tie, kuriem ir tiešām kaut kas svarīgs, Jāni sazvana pa darba tālruni un darba dienas beigas ir tiešām darba dienas beigas.

Jānis Beinerts, dzīvo bez mobilā tālruņa

Man tas mobilais tālrunis bija reāls stress, jo it kā darbu esmu beidzis un varu doties mājās, bet visu laiku esi tā kā no tā telefona atkarīgs.

Mobilā tālruņa neesamība dažkārt sagādā arī neērtības, taču ieguvumi esot daudz lielāki.

“900 sekunžu” uz ielas sastapto garāmgājēju vairums atteikšanos vienu dienu no mobilā tālruņa un sociālajiem tīkliem atbalsta un uzskata par labu domu, taču ir arī tādi, kuri atzīst, ka to nespētu izdarīt.

Diena bez mobilā tālruņa un sociālajiem tīkliem, šāda iniciatīva portālā “Manabalss.lv” atrodas jau kopš septembra. Tās autors Jānis Paeglis, kurš pats šobrīd atrodas Lielbritānijā, skaidro, ka diena bez mobilā tālruņa būtu īpašs brīdis, kad tikties ar draugiem un piedzīvot kaut ko ārpus virtuālās realitātes.

Pašlaik “Manabalss.lv” lapā iniciatīva lielu atsaucību nav guvusi, tāpēc Jānis aicina visus, kuriem ir idejas, kā popularizēt minēto iniciatīvu rakstīt viņam uz “Diena bez mobilā” “Facebook” profilu. Tāpat arī pārējie, kuri atbalsta ideju, aicināti parakstīties “Manabalss.lv” un pievienoties “Facebook” kontam.

0 Komentāru