Vai gripas vakcīna pasargā no saslimšanas? Skaidro pediatre

1 komentārs
Vai gripas vakcīna pasargā no saslimšanas? Skaidro pediatre
Evija Trifanova / LETA

Ārā kļūst arvien aukstāks, gaiss kļūst arī mitrāks, un tas ir laiks, kad sākas saslimšanas – temperatūra, iesnas, klepus. Pēc prognozēm nav arī tālu laiks līdz gripas epidēmijai, kas ir katru ziemu.

Kā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Latvijas Pediatru asociācijas prezidente Ilze Grope, pašlaik nav reģistrēts liels skaits gripas gadījumu, epidēmija gaidāma gada nogalē un nākamā gada sākumā. Vienlaikus Grope aicina cilvēkus veikt vakcināciju, kamēr epidēmija nav sasniegusi savu augstāko punktu.

Vaicāta, vai vakcinācija pasargā no gripas saslimšanas, Grope akcentē, ka “neviena vakcīna 100% nepasargā pret slimībām.”

Ilze Grope
Latvijas Pediatru asociācijas prezidente

Neviena vakcīna nepasargā 100% pret slimībām, bet vakcīnu uzdevums ir pasargāt mūs no smagu komplikāciju attīstības un nāves. Ir vairākas pozitīvas ziņas. Viena ir tā, ka gripas vakcīnā ietvertas vielas pret vairākām gripām. Protams, zinātnieki katru gadu skatās, kāda gripa izplatīsies, un šī vakcīna tiek piemērota gripai, kas būs ar augstāko saslimstību un lielākajām komplikācijām.

Plašāk par gripas epidēmiju skatieties raidījuma “900 sekundes” intervijā ar Ilzi Gropi!

TOP komentāri

  • s
    +4 +4 0

    s

    Vienreiz sapotejos, darbā pieprasija.Tajā ziemā aktivizējās visas hroniskās vainas, kuras nebiju jutis no jaunības gadiem, uz lapas 5 mēnešu laikā biju kādas 6 reizes.Kamēr nepotējos, neesmu slimojis pat ar kārtīgām iesnam.Manas vakcīnas-medus, pelašķi, ķiploki,ingvers, pastaigas svaigā gaisā.Man ir 67 gadi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl