Vai Dzemdību namam Daugavpilī draud slēgšana? Šādas bažas tiek kategoriski noraidītas

0 Komentāru
Vai Dzemdību namam Daugavpilī draud slēgšana? Šādas bažas tiek kategoriski noraidītas
Quinn Dombrowski/Flickr

Daugavpils domes vadībai beidzamajā laikā bieži nākas apstiprināt vai atspēkot dažādas runas, kas laiku pa laikam paklīst pilsētā. Viena no jaunākajām vēstīm, kas satraukusi sabiedrību ne pa jokam, ir saistīta ar Daugavpils reģionālās slimnīcas dzemdību nodaļas darbību un iespējamo slēgšanu, vēsta reģionālais medijs Latgales Laiks.

Sākotnēji tika pieļauts, ka Dzemdību nams patiešām varētu tikt uz laiku slēgts ārstu trūkuma dēļ.  Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis pauda, ka dakteru trūkst visās nodaļās un arī dzemdību nodaļa nav izņēmums, turklāt arī mediķi mēdz slimot, viņš teica. Vienreiz Dzemdību nams jau ir bijis slēgts stafilokoku infekcijas uzliesmojuma dēļ.

Šādi izteikumi radījuši satraukumu Daugavpilī ne pa jokam, tādēļ drīz vien bažas kliedētas. “Nav nepieciešamības slēgt dzemdību namu pat uz laiku. Pilsētai tā ir ļoti svarīga iestāde. Situācija stabilizējas. Ārsti ir atveseļojušies un atsāk strādāt,” pauda Latvijas otras lielākās pilsētas mērs.

Kādā pagastā Latgalē sācies ”bēbīšu bums”; kas šajos laukos tik īpašs?

Dubnas pagasts Daugavpils novadā ir vienīgais, kur pagājušajā gadā nav samazinājies iedzīvotāju skaits, un tur gluži otrādi – arvien vairāk mazuļu nāk pasaulē, turklāt tieši Dubnā ir piedzimuši vienīgie dvīņi, vēsta reģionālais medijs Latgales Laiks.

Pērn nelielajā Dubnas pagastā piedzima 14 bērni, kas ir par desmit bērniem vairāk nekā 2014. gadā.
0 Komentāru