Kā realizēt ilgtspējības principus patiesi lielos ražošanas uzņēmumos un vai tas vispār ir iespējams? Un kā tas izskatās? Izrādās – lielākie un pieredzējušākie uzņēmumi jau aktīvi uzsākuši izmaiņu ieviešanu par labu tīrākai videi nākotnē.

Arī ”Schwenk Latvija” ir uzņēmums, kas jau šodien domā par nākamajām paaudzēm un to, kā šajā pasaulē dzīvos mūsu pēcnācēji, tāpēc ļoti atbildīgi izturas pret saviem ražošanas procesiem. Šis ir ģimenes uzņēmums, kas darbojas jau sešu paaudžu garumā, tāpēc tam rūp arī nākamo paaudžu liktenis. ”Schwenk Latvija” valdes priekšsēdētājs Reinholds Šneiders ir apņēmības pilns sekot Eiropas Savienības uzstādītajam ”zaļajam kursam”, kurš izveidots tieši tāpēc, lai uzņēmumi vadītos pēc līdzīgiem norādījumiem un ietu vienā virzienā – proti, uz labāku nākotni. ”Schwenk Latvija” jāsasniedz konkrēts mērķis – jābūt oglekļa neitrāliem līdz 2045. gadam, un, protams, ne viņiem vienīgajiem. Ir tapusi jauna ražotne un veikti iespaidīgu ieguldījumi nākotnes vārdā, taču šis ir tikai sākums. Par to, cik izplatīta ir ilgtspēja tieši cementa rūpniecībā un kā tā attīstās, uzzini raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Par projektu

No 5. septembra ik svētdienu plkst. 17.50 kanālā TV3 Mārtiņš Kapzems raidījumā ”PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” izzinās ilgtspējas jēdziena plašo nozīmi. Ar dažādu ekspertu palīdzību viņš noskaidros, kā nosargāt mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Mārtiņš pētīs ilgtspēju no vides, ekonomikas un arī sabiedrības viedokļa, iekļaujot tādas tēmas kā zaļais līzings, ātrā mode, minimālisms, dzimumu līdztiesība, brīvprātīgais darbs u.c. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.