Vai caur Latvijas bankām plūdusi “pirātisma nauda”?

Pievienot komentāru
Vai caur Latvijas bankām plūdusi “pirātisma nauda”?
Reuters/Scanpix

Vai caur Latvijas bankām plūduši pasaules lielākās ar pirātismu saistītās interneta failu apmaiņas vietnes ieņēmumi?

Finanšu un kapitāla tirgus komisija sākusi pārbaudīt plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju, ka failu apmaiņas vietnes Kickass Torrents ieņēmumi plūduši caur Latvijas bankām.

Šādas ziņas parādījušās ārvalstu medijos pēc tam, kad Amerikas Savienoto valstu varas iestādes Polijā aizturējušas iespējamo ar pirātisko failu apmaiņu saistītās interneta vietnes īpašnieku. Plašsaziņas līdzekļi ziņo, ka ASV izmeklētājiem esot aizdomas, ka caur Latvijas bankām varētu būt pārskaitīti 28 miljoni eiro. Latvijas banku uzraugi sola šo informāciju pārbaudīt.

“Par šo te medijos izskanējušo informāciju, par iespējamu atsevišķu Latvijas kredītiestāžu iesaisti kādos noziedzīgi iegūtu legalizācijas darījumos, par šo gadījumu arī FKFK ir uzsākusi operatīvu pārbaudi bankās,” norāda FKTK sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Līcīte.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijā norāda, pārbaude sākta tikai saistībā ar presē izskanējušo, un ASV varasiestādes pie Latvijas banku uzraugiem pagaidām nav vērsušās. Pārbaude varētu ilgt pāris mēnešus.

Video